Start Arrow Projekty domówArrow Jaka jest zawartość projektu gotowego wg nowych przepisów?

Jaka jest zawartość projektu gotowego wg nowych przepisów?

We wrześniu 2021 roku kończy się okres przejściowy w którym można było zanieść do urzędu projekt architektoniczno-budowlany składający się z 4 egzemplarzy.  Zmiana przepisów  wymusiła na Pracowniach architektonicznych posiadających w ofercie gotowe projekty domów zmianę w zakresie przygotowania dokumentacji.

projekt architektoniczny

projekt architektoniczny

Obecnie Pracownia-projekty.dom.pl oferuje do sprzedaży gotowy projekt domów , które składają  się z dwóch głównych części: projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego.

Zawartość dokumentacji  gotowego projektu domu to obecnie wg przepisów 3 egzemplarze projektu architektonicznego i przynajmniej jeden egzemplarz projektu technicznego.

Zazwyczaj dostarczana przez Pracownia-projekty.dom.pl dokumentacja składa się z 3 egzemplarzy projektu architektoniczno-budowlanego i 3 egzemplarzy projektu technicznego. Lecz nie jest to regułą ze względu na przepisy.

W skład każdego kompletu projektu ( projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny) wchodzi:

  • Projekt architektoniczny
  • Projekt konstrukcyjny
  • Projekt wewnętrznej instalacji sanitarnej (instalacja wodno-kanalizacyjna, C.O lub gazowa)
  • Projekt wewnętrznej instalacji elektrycznej.

W części nazwanej projekt architektoniczno-budowlany znajduje się:

  • Projekt architektoniczny zawierający rzut parteru, poddasza, więźby dachu, zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej oraz zestawienie drewna na więźbę dachową.

W części nazwanej projekt techniczny znajduje się:

  • Projekt konstrukcji składający się z rzutów fundamentów i stropu, obliczenia statyczne, opis projektu konstrukcyjnego,
  • Projekt wewnętrznej instalacji sanitarnej Schemat instalacji obejmujący instalację wodno-kanalizacyjne, C.O, gazową.Zawiera rzuty kondygnacji z poszczególnymi instalacjami oraz ich rozwinięcia.
  • Projekt wewnętrznej instalacji elektrycznej Schemat instalacji elektrycznej w skład, którego wchodzą rysunki techniczne oraz część opisowa.

Do każdego kompletu dołączone są kopię zaświadczenia projektantów branż: architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej i elektrycznej dotyczące uprawnień zawodowych oraz przynależności do Izby Zawodowej na czas wykonania projektu oraz oświadczenie o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej.

Wszystkie Nasze projekty posiadają bezpłatną zgodę autora projektu na dokonywanie zmian.

Projekty domów jednorodzinnych zawierają szacunkową charakterystykę energetyczną.

Uwaga!

Gotowy projekt domu nabyty u nas  musi zostać poddany adaptacji. Dopiero po dokonaniu adaptacji staje się on projektem budowlanymi i zgodnie z przepisami jest podstawą zgłoszenia lub wystąpienia o pozwolenia na budowę .

 

Dodane przez: Piotr Wejman

Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 2, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: projekty domów