Start Arrow OgródArrow Jaka kosiarka będzie najlepsza?

Jaka kosiarka będzie najlepsza?

Która kosiarka jest właściwa? To zależy przede wszystkim od indywidualnego zapotrzebowania. Jaki rodzaj trawnika Państwo posiadacie i jaka jest jego wielkość? Trawnik rodzinny czy ozdobny? Każdy rodzaj trawnika wymaga odpowiedniej kosiarki. Różnice w technice cięcia i rodzaju napędu mogą stać się pomocne przy wyborze urządzenia.

Jaka kosiarka będzie właściwa?

Przy zakupie nowej kosiarki należy kierować się swoimi, indywidualnymi potrzebami. Generalnie wyróżniamy trzy typy kosiarek:

  • Kosiarka bębnowa:

wyróżnia się czystym i gładkim cięciem, ponieważ działa na takiej samej zasadzie jak nożyczki. Noże są osadzone na bębnie lub walcu. Kosiarka ta może ścinać trawę bardzo krótko. Idealnie nadaje się do wypielęgnowanych trawników ozdobnych

(fot. Gardena)

(fot. Gardena)

  • Kosiarka rotacyjna:

jest najczęściej używaną kosiarką. Trawę tną obracające się z dużą prędkością noże. Kosiarki rotacyjne idealnie nadają się do ogrodów użytkowych i rodzinnych, ale można je również wykorzystywać do ogrodów ozdobnych.

(fot. Gardena)

(fot. Gardena)

  • Kosiarka z funkcją mielenia ściętej trawy:

W kosiarkach rotacyjnych odpowiednie ukształtowanie noży oraz obudowa kosiarki wytwarza strumień powietrza wciągający źdźbła w obszar pracy ostrzy, które następnie wielokrotnie rozdrabniają je na małe kawałki. W ten sposób trawa zostaje na trawniku i stanowi naturalny nawóz. Stosując kosiarkę z funkcją mielenia ściętej trawy należy przycinać murawę częściej – dwa razy w tygodniu – tak, aby przed ponownym koszeniem trawa nie była zbyt wysoka. Dzięki temu na trawniku pozostaje niewielka ilość ściętej masy i zostanie ona optymalnie rozłożona. Mielenie przyczynia się do ochrony trawnika przed wysychaniem.

kosiarka

Autor: Gardena

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2013-05-14 07:34:12

Dobrze się sprawdzają kosiarki spalinowe od Stigi, sam posiadam model Combi 48 SQ B już drugi sezon. Bezawaryjna, solidna no i z dużą mocą.

Gość Dom.pl Odpowiedz 2012-08-14 09:20:17

Dużo ciekawych uwag można znaleźć w tym artykule. Ale fakt najważniejsze jest to, żeby kierować się tym, co jest dla nas najlepsze. Wiecie ja jestem zwolenniczką kosiarek spalinowych, jakoś do tych elektrycznych nie mogę się przekonać, mimo, że są zdecydowanie lżejsze. Chociaż też powiem, że to zależy od danego modelu kosiarki, ja mam alko i prowadzi się świetnie. Ale też warto wspomnieć o kosach spalinowych, bo to jest idealne rozwiązanie dla terenów nierównych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty