Start Arrow OgródArrow Jaka kosiarka będzie najlepsza?

Jaka kosiarka będzie najlepsza?

Wyróżniamy kilka rodzajów kosiarek. Jeśli więc zastanawiasz się, która jest najlepsza, spieszymy z pomocą. Sprawdź, która z nich będzie odpowiadać Twoim indywidualnym potrzebom i ciesz się pięknym trawnikiem.

Kosiarka bębnowa

…ścina trawę bardzo krótko. Noże osadzone na bębnie lub walcu, działają w ten sam sposób jak nożyczki. Jeśli więc posiadasz trawnik ozdobny, kosiarka ta dedykowana jest Tobie.

Kosiarka rotacyjna 

…to najczęściej używana kosiarka wśród ogrodników. Obracające się z dużą prędkością noże, dokładnie tną trawę. Ten rodzaj kosiaki sprawdzi się w ogrodach użytkowych.

Kosiarka z funkcją mielenia ściętej trawy

Posiadając tę kosiarkę, należy kosić trawnik częściej niż w przypadku innych kosiarek. Używając kosiarki z funkcją mielenia trawy, należy zwrócić szczególną uwagę na to, by trawa nie była zbyt wysoka. Co ciekawe, mielenie trawy sprawia, że trawnik nie wysycha.

Autor: Gardena

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2013-05-14 07:34:12

Dobrze się sprawdzają kosiarki spalinowe od Stigi, sam posiadam model Combi 48 SQ B już drugi sezon. Bezawaryjna, solidna no i z dużą mocą.

Gość Dom.pl Odpowiedz 2012-08-14 09:20:17

Dużo ciekawych uwag można znaleźć w tym artykule. Ale fakt najważniejsze jest to, żeby kierować się tym, co jest dla nas najlepsze. Wiecie ja jestem zwolenniczką kosiarek spalinowych, jakoś do tych elektrycznych nie mogę się przekonać, mimo, że są zdecydowanie lżejsze. Chociaż też powiem, że to zależy od danego modelu kosiarki, ja mam alko i prowadzi się świetnie. Ale też warto wspomnieć o kosach spalinowych, bo to jest idealne rozwiązanie dla terenów nierównych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty