Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Jaką podłogę wybrać na taras do ogrodu?

Jaką podłogę wybrać na taras do ogrodu?

Wybór podłogi na taras to decyzja na lata. Warto więc dokładnie przemyśleć plusy i minusy wszystkich dostępnych możliwości. Sprawdź kilka wskazówek, które ułatwią Ci ostateczny wybór podłogi na taras i zainspiruj się!

Na szczególną uwagę zasługuje jakość materiału oraz jego wygląd. Przedstawiamy więc kilka inspiracji i pomysłów, które ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji, czym wyłożyć tarasową podłogę…

#1 Płyty z naturalnego kamienia

Występują w różnych rozmiarach i kształtach. Doskonale sprawdzą się zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie. Jednak w ostatecznym rozrachunku, lepiej sprawdzą się w ogrodzie, gdyż są chłodne w dotyku. Chodząc boso po tarasie, mógłbyś się przeziębić. 

#2 Płytki ceramiczne

To jeden z najczęściej wybieranych materiałów na podłogi tarasowe. Dlaczego? Ponieważ występują pod różnymi postaciami i mogą imitować różne materiały, np. drewno, beton bądź kamień. 

#3 Płytki gliniane

…tworzą rustykalny klimat. Doskonale więc wpiszą się w przestrzeń urządzoną w tym stylu. Idealnie będą także prezentować się na tarasie, urządzonym w stylu orientalnym bądź śródziemnomorskim. 

#4 Kostka brukowa

…ten materiał pozwala stworzyć ciekawy wzór na podłodze, a więc aranżowana przestrzeń zyska dodatkową dekorację. 

#5 Drewno

…to idealny materiał, który występuje pod wieloma postaciami i w różnych kolorach. Decydując się jednak na ten materiał, musisz pamiętać o wcześniejszej impregnacji, która zabezpieczy podłoże przed działaniem czynników zewnętrznych. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 11, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród