Start Arrow Artykuły PremiumArrow Jaki grill wybrać?

Jaki grill wybrać?

Wiosna i lato to idealny okres na grillowanie. Urządzenie grilla z rodziną czy znajomymi w piękny, słoneczny dzień to jedna z najlepszych opcji na spędzenie wolnego czasu. Oczywiście potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. Jaki grill wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

CONTENT ARTICLE

Cropped image of handsome man is making grill barbecue outdoors on the backyard. Bbq party.

mat. prasowe.

Rodzaje grilli ogrodowych

Na rynku znajdziemy grille:

  • węglowe,
  • elektryczne,
  • gazowe.

Poszczególne rodzaje różnią się od siebie sposobem wytwarzania ciepła, wielkością, wyglądem oraz niezbędnymi akcesoriami.

Grille węglowe należą do najstarszych modeli. Są dość tanie i nie zajmują dużo miejsca. Do wytwarzania ciepła potrzebują węgla oraz podpałki. Proces rozpalania może zajmować sporo czasu. Minusem grilla węglowego jest również trudność w utrzymaniu odpowiedniej temperatury paleniska.

Grille elektryczne wymagają podłączenia do prądu, co jest ich największą wadą. Przy zakupie takiego urządzenia niezbędne jest zaopatrzenie się w przedłużacz z dobrą izolacją.

Zalety grilli gazowych

Najlepszym rozwiązaniem do ogrodu jest grill gazowy. Jest to stabilne, duże urządzenie, które doskonale sprawdzi się na większe imprezy. Pozwala na przyrządzanie potraw nawet dla 10 czy 12 osób jednocześnie. Urządzenia gazowe są dość wysokie, dzięki czemu używa się ich bardzo komfortowo. Ponadto są łatwe w czyszczeniu.

Modele gazowe zasilane są gazem z butli lub z sieci gazowej. Są bardzo łatwe w obsłudze i nie wytwarzają dymu. Temperaturę pieczenia reguluje się specjalnymi pokrętłami – takimi samymi jak w kuchence gazowej. Potrawy przygotowuje się bardzo szybko.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie grilla zasilanego gazem?

Grill przede wszystkim powinien być wykonany z porządnych, wytrzymałych materiałów. Przez większość czasu będzie stał na zewnątrz, dlatego musi być odporny na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Świetnie sprawdzi się model wykonany z mocnej stali nierdzewnej. Pokrywa powinna być solidna i odpowiednio gruba.

Ilość palników należy dopasować do swoich preferencji. Im więcej ich będzie, tym wygodniejsze i efektywniejsze będzie grillowanie.

Urządzenie musi być stabilne. Nie powinno się ruszać, kiwać na boki czy odjeżdżać. Pokrętła i pokrywa powinny chodzić płynnie.

Świetnie sprawdzi się grill wyposażony w boczne półki, na których będzie można umieścić np. gotowe jedzenie. Przynajmniej jedna półka powinna mieć dodatkowy palnik umożliwiający podgrzewanie potraw.

Szeroki wybór solidnie wykonanych grilli oferuje marka Koler. Jej propozycją są urządzenia gazowe wykonane z najwyższą precyzją i dbałością o najdrobniejsze detale. Konstrukcje ze stali nierdzewnej wyróżniają się doskonałą jakością i odpornością na uszkodzenia, odkształcenia czy niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Firma oferuje grille wyposażone w solidne, żeliwne ruszty oraz w palniki o wysokiej mocy – nawet 17,2 kW.

Dodane przez: Piotr Wejman

Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 18, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty