Start Arrow Budowa domuArrow Jaki tynk na bloczki komórkowe?

Jaki tynk na bloczki komórkowe?

Mam dylemat związany z wyborem tynku. Nasz świeżo nabyty dom jest zbudowany z bloczków komórkowych Ytonga, chcę otynkować ściany. Czy tynk na elewację to dobry pomysł? Na co powinienem zwrócić uwagę?

Czytelnikowi odpowiada ekspert firmy BOLIX:

Przed nakładaniem tynku cienkowarstwowego należy przygotować odpowiednio podłoże. Powinno ono być nośne, równe, suche, nie spękane i oczyszczone z powłok antyadhezyjnych (takich jak: kurz, tłuste zabrudzenia, pyły i bitumy), oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Podłoża o słabej przyczepności (odspojone tynki i powłoki malarskie) trzeba usunąć. Nierówności i ubytki podłoża (rzędu 5-15 mm) należy wyrównać zaprawą wyrównawczo – murarską.

beton komorkowyMniejsze nierówności (do 5mm) wyrównać zaprawą klejącą. W każdym przypadku całość podłoża przeznaczoną do tynkowania należy przeszpachlować zaprawą klejącą, celem uzyskania równej i gładkiej powierzchni. Jeżeli pierwsze szpachlowanie będzie niewystarczające, nierówności nie zostaną wyeliminowane, a warstwa nie zostanie wygładzona, czynność tę należy powtórzyć po wyschnięciu pierwszej warstwy zaprawy klejącej. W przypadkach uzasadnionego wzmocnienia podłoża zachodzi konieczność wzmocnienia warstwy zaprawy klejącej przez zatopienie w niej siatki z włókna szklanego.

Przed nakładaniem tynku, każde wyschnięte podłoże powinno się zagruntować odpowiednim dla danego rodzaju tynku preparatem gruntującym.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

tomek Odpowiedz 2018-10-31 17:52:48

System Foveo Tech jest bardzo dobrym systemem elewacyjnym. Można spod tej marki kupić i podkład i tynk. A także farbę fasadową. Myślę, że nadaje się do ścian i z betonu komórkowego i również innych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Plafon Harmony Black

  • Promocja

    Lampa podłogowa Trójnóg Luna Grafitowa

  • Promocja

    Lampa podłogowa Faro Black

  • Velio Abażur żyrandol 3 pł. czerń + chrom /...

  • TK Lighting Kinkiet Maja GU10 Led Black