Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Jakie błędy najczęściej popełniamy, urządzając kuchnię?

Jakie błędy najczęściej popełniamy, urządzając kuchnię?

Nie bez powodu mówi się, że kuchnia to tzw. serce domu. To w niej spędzamy najwięcej czasu. Podpowiadamy, jakie błędy najczęściej popełniamy, aranżując kuchnię. Sprawdź i urządź kuchnię swoich marzeń, w pełni funkcjonalną i wygodną!

Zła wysokość blatów i szafek kuchennych

… to właśnie zła wysokość blatów, wpływa na brak funkcjonalności i wygody w kuchni. Zaleca się montowanie blatów roboczych na wysokości 85 cm. To optymalna wartość dla osób, które nie przekraczają 190 cm wzrostu. 

Warto też zwrócić uwagę na wysokość szafek kuchennych. Zawieśmy je na takiej wysokości, aby ich otwieranie i zamykanie było dla nas w pełni wygodne. Nie wieszajmy ich zbyt wysoko. 

Złe oświetlenie 

Oświetlenie to jeden z ważniejszych elementów aranżacji każdego wnętrza. W kuchni pełni wyjątkową rolę, bowiem oświetla nasz blat kuchenny, ułatwiając nam tym samym przygotowywanie codziennych posiłków. Oprócz oświetlenia głównego, w kuchni powinniśmy również zadbać o inne źródła światła. Najważniejsze jest oświetlenie blatu roboczego. Wykorzystaj do tego listwy LED bądź oświetlenie punktowe pod szafkami kuchennymi. 

Ciemne kolory we wnętrzu  

W kuchni zaleca się stosowanie jasnych kolorów, które optycznie powiększają aranżowaną przestrzeń. Ponadto kolory te prezentują się niezwykle czysto i elegancko. 

Zbyt wiele urządzeń AGD

Urządzając kuchnię, warto dokładnie przemyśleć poszczególne modele kupowanych sprzętów AGD. Pamiętaj, aby nie zagracać wnętrza i skupić się na sprzętach, z których będziemy korzystać na co dzień. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 14, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza