Start Arrow Budowa domuArrowOkna i drzwiArrow Jakie drzwi do małych mieszkań?

Jakie drzwi do małych mieszkań?

Urządzanie małych mieszkań to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście producenci mebli wychodzą naprzeciw naszym potrzebom, oferując rozwiązania, które godzą komfort i estetykę w małej przestrzeni. Liczy się każdy metr kwadratowy, dlatego warto wyjść poza utarte szablony i wprowadzić innowację…już od progu.

W aranżacji zorientowanej na maksymalizację wolnej przestrzeni należy zdecydować się na oszczędny wystrój. Świetnie sprawdzą się rolety zamiast ciężkich zasłon, małe dywaniki, niskie meble i dominacja jasnych barw, które optycznie powiększą wnętrze. Twoimi sprzymierzeńcami będą również wnękowe szafy, duże lustra i wygodne drzwi przesuwane. To ostatnie rozwiązanie zyskuje sporą popularność, ze względu na wyjątkowe połączenie ergonomii z interesującym, designerskim efektem. Decydując się na nie mamy do wyboru dwa rodzaje montażu.

System naścienny

Polega na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła. – To rozwiązanie wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na to by konstrukcja była solidnie przymocowana, ponieważ obciążenie, drgania i uderzenia mogą prowadzić do jej poluzowania – mówi Joanna Dec-Galuk z firmy INVADO, producenta drzwi wewnętrznych. Należy również pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już użyć do celów aranżacyjnych.

(System naścienny)

Drzwi schowane w ścianę

Kolejny sposób montażu systemu przesuwnego polega na schowaniu skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to zrobić wykuwając odpowiednich rozmiarów otwór, w którym zamontowany zostanie system przesuwny. Jest to jednak skomplikowane i czasochłonne. Często, z przyczyn technicznych niemożliwe do wykonania. Dlatego prostszą metodą będzie postawienie ścianki z płyty kartonowo – gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy ciekawie zaaranżować.

(System chowany)

Praktyczne rozwiązanie

Drzwi przesuwne sprawiają, że wnętrza są bardziej przestronne. Znakomicie organizują powierzchnię, gdy ma ona spełniać kilka funkcji – na przykład jeśli w jednym pokoju potrzebujemy oddzielić miejsce do pracy od kącika sypialnego. Sprawdzą się też, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są tak blisko siebie, że tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować.

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi rodzicami maluchów to również dla nas system przesuwny jest idealny. Tymi drzwiami nie da się ani trzasnąć ani porysować klamką ściany, a co najważniejsze dziecko na pewno nie przytrzaśnie sobie rączki. W ten sposób wnętrze staje się nie tylko bardziej przestronne, ale też bezpieczne.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Kiranka Odpowiedz 2014-12-11 10:50:00

Drzwi przesuwane są świetne i genialnie wyglądają, ale są zazwyczaj drogie. Znalazłam jedne za niecałe 300 zł - bel-pol.pl/offer/product/7/1860/DRE/System-przesuwny-/DRE-nascienny z DRE ale to zaskakująco mało, i nie wiem, czy w ogóle warto kupować, żeby się nie rozwaliło przy pierwszym przesunięciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: okna i drzwi