Start Arrow Wiadomości Arrow Jakie jest zużycie zaprawy klejowej dla danego typu bloczka?

Jakie jest zużycie zaprawy klejowej dla danego typu bloczka?

W ofercie Grupy SILIKATY znajduje się szeroki asortyment bloczków stosowanych do budowy różnego typu ścian. Każde rozwiązanie wymaga określenia zużycia zaprawy klejowej niezbędnej do wykonania zaplanowanej przez nas konstrukcji. O tym, jak to zrobić rozsądnie i ekonomicznie, opowiada Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Zaprawa do bloczków silikatowyc, fot. Grupa SILIKATY

Często zdarza się, że kupujemy zbyt dużo zaprawy klejowej, a po zakończeniu prac spora jej część zostaje niewykorzystana. O ile nierozpoczęte worki można spróbować zwrócić do sklepu czy składu budowlanego lub zużyć przy kolejnej realizacji, o tyle problematyczne są rozpoczęte opakowania. Pamiętajmy, że otwarta zaprawa będzie się utleniać i z czasem tracić swoje właściwości. Niestety często ilość zaprawy dobierana jest w sposób bardzo szacunkowy i niedokładny. Tymczasem wykorzystując ogólnodostępne informacje możemy postarać się o bardziej precyzyjne wyliczenia.

Zużycie zaprawy klejowej jest uzależnione przede wszystkim od grubości wybranych przez nas elementów. W katalogu technicznym Grupy SILIKATY, który jest dostępny na naszej stronie internetowej, można znaleźć tabelę zbiorczą parametrów technicznych poszczególnych bloczków. Są w niej ujęte informacje zawierające zużycie zaprawy zarówno klejowej, czyli cienkowarstwowej (podane w dcmᶾ/1 m²) jak i tradycyjnej (podane w dcmᶾ/1 m² oraz w kg) w zależności od rodzaju materiału murowego.

Dodatkowym narzędziem pozwalającym oszacować ilości potrzebnej zaprawy dla elementów silikatowych jest kalkulator zużycia bloczków i zapraw, który również dostępny jest na stronie Grupy SILIKATY. Po wybraniu odpowiedniego rodzaju bloczka, określeniu kształtu ściany oraz jej wymiarów, otrzymamy szacunkowe zapotrzebowanie materiałowe dla zaprawy tradycyjnej lub klejowej.  Należy przyjąć, że rzeczywiste ilości mogą się nieznacznie różnić oraz, że podane zużycie zakłada jedynie przypadek wypełnionej spoiny poziomej. Przy wypełnieniu spoiny poziomej i pionowej należy doliczyć naddatek na spoinę pionową.

Dzięki tym dwóm narzędziom oszacowanie ilości potrzebnej zaprawy będzie łatwe i szybkie, nawet dla osób, które nie mają na co dzień styczności z budownictwem.

Więcej informacji na temat produktów Grupy SILIKATY można znaleźć na stronie internetowej www.grupasilikaty.pl

Źródło:Grupa Silikaty

Grupa SILIKATY
Wszystkie komunikaty (7763)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 29, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu