Start Arrow OgródArrow Jakie kwiaty lubią cień? Wybieramy kwiaty na balkon północny

Jakie kwiaty lubią cień? Wybieramy kwiaty na balkon północny

Jeśli marzysz o pięknych kwiatach na balkonie, który usytuowany jest od północnej strony, gdzie nie operuje słońce – nic straconego! Na balkonie północnym najlepiej sprawdzą się rośliny lubiące cień. Sprawdź, jakie kwiaty lubią cień i ciesz się ich kolorem i zapachem na swoim balkonie.

Bluszczyk kurdybanek

Kwitnie na przełomie marca i kwietnia. To roślina wieloletnia, która posiada okrągłe liście w kolorze biało-zielonym oraz kwiaty w kolorze niebiesko-fioletowym. Bardzo szybko się rozrasta, a jej długie pędy pięknie oplotą balkonowe balustrady. Wybierając podłoże dla tej rośliny, postaw na żyzną, wilgotną i próchniczą glebę.

Bluszczyk kurdybanek

Dipladenia

To kolejna roślina wieloletnia, która lubi cień. Ma piękne zielone liście i duże kwiaty w różnych odcieniach. Jej pędy szybko się rozrastają. Dipladenia kwitnie od wczesnego lata do zimy. Uwielbia wilgotność. Nie należy jej jednak często podlewać. Zimą najlepiej przenieść ją do pomieszczenia, w którym temperatura nie będzie przekraczać 15 stopni Celsjusza.

Dipladenia

Begonia bulwiasta

…inaczej ukośnica bulwiasta, kwitnie od maja do września. Lubi wilgotność, a więc należy pamiętać o jej systematycznym podlewaniu. Uważaj jednak, aby przy podlewaniu nie zamoczyć jej liści. Najczęściej spotkać ją można w kolorach, takich jak: czerwień, fiolet, róż, szarość i zieleń.

Begonia

Fuksja

Niezwykle dekoracyjna, o pięknych, zwisających kwiatach, doskonale sprawdzi się na balkonie północnym. Kwitnie od kwietnia do października. Intensywny kolor jej kwiatów, w odcieniach: różu, fioletu, czerwieni oraz błękitu ożywi Twój zacieniony balkon. Aby cieszyć się jej pięknem, należy obficie ją podlewać i nawozić w odstępach tygodniowych. Chroń ją przed wiatrem.

Fuksja

Skrętnik

Duże kwiaty tej rośliny o lejkowatym kształcie, wyróżniają ją spośród innych. Występuje w wielu kolorach, takich jak: róż, fiolet, biel, czerwień i błękit. Kwitnie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Podłoże dla tej rośliny powinno być kwaśne i przepuszczalne.

Skrętnik

Kwiaty polne

Sprawdzą się doskonale na zacienionym balkonie. Do najpopularniejszych polnych kwiatów zaliczamy: niezapominajki, stokrotki i niecierpki.

Niezapominajki
Stokrotki
Niecierpek

Autor: Redakcja DOM.pl/mh

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 19, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród