Start Arrow WnętrzaArrow Jakie lustro wybrać do łazienki?

Jakie lustro wybrać do łazienki?

Lustro w łazience to ważny element wyposażenia tego pomieszczenia. Zastanawiasz się, jakie lustro wybrać? Duże czy małe? Okrągłe czy prostokątne? Przedstawiamy więc kilka wskazówek aranżacyjnych oraz montażowych, które z pewnością Ci się przydadzą… Zachęcamy do ich lektury!

Najważniejszą funkcją lustra jest możliwość przejrzenia się w nim. Powinno więc być umieszczone na takiej wysokości, aby umożliwiało swobodny rzut okiem na siebie. Ważne jest też oświetlenie lustra, które pozwoli na dokładny makijaż czy umycie twarzy. 

Montaż lustra

Lustro możemy zawiesić na ścianie bądź wkleić je w płytki. Lustro wklejane dobrze sprawdzi się w łazience z umywalką pod skosem. Jeśli więc zdecydujesz się na ten sposób montażu, pamiętać o zamontowaniu specjalnej maty grzewczej pod lustrem, która zapobiegnie parowaniu lustra w czasie gorącej kąpieli. 

Na jakiej wysokości zamontować lustro łazienkowe?

Dolna krawędź lustra powinna się znajdować na wysokości minimum 1,2 m od podłogi, górna – mniej więcej na wysokości górnej krawędzi drzwi wewnętrznych, czyli około 2 m od podłogi. Lustro powinno też być zamocowane około 20 cm nad umywalką, co uchroni je przed zachlapywaniem wodą. Małe lustro trzeba dopasować do wzrostu konkretnej osoby. Musi być wówczas zawieszone tak, żeby wzrok użytkownika padał dokładnie na wysokości 3/4 od dolnej krawędzi.

Modne kształty lustra…

W sprzedaży mamy duży wybór kształtów lustra. Ostateczny wybór kształtu tak naprawdę zależy od Ciebie! Kształt, który cieszy się niesłabnącą popularnością w tym sezonie to koło w drewnianej ramie. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 8, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza