Start Arrow Budowa domuArrow Jakie zalety mają projekty domów z kotłownią za garażem?

Jakie zalety mają projekty domów z kotłownią za garażem?

Ogrzewanie paliwem stałym to wciąż popularne rozwiązanie w domach jednorodzinnych, które nie są podłączone do lokalnej sieci. Decydując się na paliwo stałe należy przewidzieć, by projekty domów posiadały odpowiednią kotłownię, zgodną z obowiązującymi przepisami. W naszej największej bazie gotowych projektów warto zwrócić uwagę na projekty domów z kotłownią za garażem, które są bardzo funkcjonalne i ułatwiają domownikom korzystanie z urządzenia grzewczego.

Projekt domu DOM RD1-94

Projekt domu DOM RD1-94

W ofercie na projekty domów z kotłownią za garażem, warto zwrócić uwagę na projekt DOM RD1-94 – nieduży, klasyczny dom z poddaszem użytkowym, w którym zaplanowano ogrzewanie paliwem stałym. Przeznaczony jest on dla 4-6 osobowej rodziny i zapewnia jej bardzo funkcjonalny i komfortowy układ wnętrza, dzięki przejrzystemu podziałowi na strefy dzienną, nocną i gospodarczą.

Część gospodarcza domu przewiduje szereg udogodnień dla domowników, poprawiających także funkcjonalność pozostałych, najważniejszych pomieszczeń mieszkalnych. Warto zwrócić uwagę na pojemną spiżarnię znajdującą się przy kuchni, w której przechowywać można domowe zapasy, oszczędzając miejsce w szafkach kuchennych. Doskonałym rozwiązaniem jest także duże pomieszczenie gospodarcze, w którym przechowywać można sprzęt sportowy czy narzędzia ogrodowe lub zaadaptować w zależności od potrzeb domowników np. na warsztat. W holu znajdziemy miejsce na szafę wnękową, która pomieści odzież sezonową czy wierzchnią, a także przydatne na codzień środki czystości czy akcesoria do sprzątania. Kolejne miejsce do przechowywania znajdziemy na poddaszu, gdzie w jednej z sypialni przewidziano pojemną garderobę. Na poddaszu znajduje się również dodatkowe pomieszczenie, wydzielone z rodzinnej łazienki, które zaadaptować można na pralnio-suszarnię.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

Projekty domów: kotłownia za garażem

Istotnym pomieszczeń, z uwagi na rodzaj ogrzewania, jaki zaplanowano w tym domu jednorodzinnym, jest kotłownia za garażem. Pomieszczenie to spełnia wymagania stawiane przez obowiązujące przepisy, dotyczące wielkości miejsca przeznaczonego na montaż pieca na paliwo stałe.

Przeglądając projekty domów z kotłownią na paliwo stało warto zwrócić szczególną uwagę na usytuowanie tego technicznego pomieszczenia. W projekcie DOM RD1-94 znajduje się ono tuż za garażem. Do kotłowni prowadzą drzwi zarówno od strony garażu, jak i z ogrodu (osobne wejście do budynku właśnie przez kotłownię). Taki projekt domu jest bardzo komfortowy i ułatwia konserwację urządzenia grzewczego, wymianę opału czy przechowywanie opału bez ingerencji w część mieszkalną.

Projekt domu DOM RD1-94

Projekt domu DOM RD1-94

Wybierając projekty domów warto pamiętać, by stosunkowo wcześniej podjąć decyzję o sposobie ogrzewania budynku i dobrać projekt najbardziej dostosowany do potrzeb. Późniejsze prace adaptacyjne są oczywiście możliwe, ale musimy się liczyć z tym, że doprojektowanie kotłowni na paliwo stałe wiąże się ze zmniejszeniem powierzchni pomieszczeń sąsiednich. Lepiej wybrać gotowe projekty domów z kotłownią na paliwo stałe, w których architekci już na etapie opracowania wybrali optymalne usytuowanie pomieszczeń technicznych i gospodarczych względem części mieszkalnej.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 16, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników