Start Arrow Wiadomości Arrow Japandi, czyli zestawienie dwóch światów

Japandi, czyli zestawienie dwóch światów

Japandi – jak sama nazwa wskazuje – łączy japoński styl urządzania wnętrz z pomysłami aranżacyjnymi wprost ze Skandynawii. Nie jest więc szczególnie zaskakujące, że projektanci Quick-Step – podłóg, których cechą charakterystyczną jest wyjątkowa estetyka i autentyczność, a zarazem wysoka jakość wykonania i łatwość w utrzymaniu – z miejsca stali się wyznawcami tej filozofii.

JAPANDI

Skandynawię i Japonię dzieli tysiące kilometrów, ale pod względem wzornictwa łączy je o wiele więcej, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Japandi to coś więcej niż tylko trend wnętrzarski. To swoista filozofia życia i najlepszy dowód na to, że pewne wartości mają uniwersalny charakter. I tak, jak Norwegowie kierujący się ideą „hygge”, urządzają wnętrza z wykorzystaniem naturalnych surowców, tak Japończycy doceniają piękno niedoskonałości, zgodnie ze sztuką dobrego życia „wabi-sabi”. Cechą wspólną obu tych stylów jest minimalizm, przywodzący na myśl wnętrza urządzone zgodnie z filozofią zen, które dzięki prostemu i stonowanemu wzornictwu czynią z domu przestrzeń pełną harmonii, a elementy nawiązujące do świata natury idą w parze z rozwiązaniami, które nadają wnętrzu przytulnego charakteru.

PODŁOGA JAKO PUNKT WYJŚCIA

Japandi to minimalistyczne podejście do urządzania wnętrz, zgodnie z którym chcemy otaczać się wyłącznie takimi przedmiotami, które mają dla nas znaczenie. Filozofia ta mówi o ograniczeniu designu do minimum i świadomym podejmowaniu każdej decyzji w kwestii wystroju. Kierując się tymi założeniami, urządzanie mieszkania w stylu Japandi najlepiej zacząć od wyboru podłogi. Może to być na przykład podłoga z deseniem oddającym fakturę betonu, która świetnie komponuje się z elementami z drewna. W połączeniu z harmonijną paletą kolorów – barwą piaskowca, brązami i beżami – rozwiązanie takie zmieni dom w oazę spokoju. Osobistego charakteru wnętrzu nadadzą książki, stylowy obraz lub ręcznie wykonana ceramika. Z kolei rośliny, organiczne kształty i trwałe materiały pozytywnie wpłyną na samopoczucie domowników. Jeśli jesteśmy miłośnikami natury, w domu urządzonym w stylu japandi równie dobrze sprawdzi się drewniana podłoga w głębokim, ciepłym kolorze.

ATUTY DWÓCH ŚWIATÓW

Japandi łączy w sobie to, co najlepsze z dwóch światów. I tak się składa, że tym samym w swojej działalności kieruje się Quick-Step. Od samego początku istnienia projektanci firmy opracowują ponadczasowe podłogi, które są nie tylko trwałe i łatwe w utrzymaniu, ale także piękne i autentyczne pod względem wyglądu. Aby odwzorować piękno natury wraz ze wszystkimi jej niedoskonałościami, projektanci Quick-Step zwracają uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół faktury drewna czy kamienia, czego efektem jest niepowtarzalny, realistyczny wygląd każdej wprowadzanej do sprzedaży przez Quick-Step podłóg. Producent celuje w gusta szerokiej grupy klientów, oferując podłogi – zarówno z laminatu, jak i winylu – o różnych rozmiarach, kolorach i wykończeniach. Dzięki nim można wyrazić swoją osobowość, a z domu uczynić bezpieczną przystań.

Quick-Step

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 14, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty