Start Arrow OgródArrow Jaśmin kwiecisty. Sposób jego uprawy i pielęgnacja

Jaśmin kwiecisty. Sposób jego uprawy i pielęgnacja

Jaśmin kwiecisty to roślina zaliczana do rodziny oliwkowatych. Pochodzi z Chin, gdzie uprawiana jest jako pnącze. W Polsce zaś hodowana jest w doniczce. Sprawdź, jak ją uprawiać i pielęgnować. Oto nasze wskazówki…

Pędy jaśminu kwiecistego są cienkie, miękkie i długie. Zazwyczaj oplata się je na podporach, tzw. kratkach. Kwiat jaśminu, zamknięty w pąku, jest barwy różowej. Wnętrze kwiatu jest zaś barwy białej. Charakteryzują się słodkim i intensywnym zapachem, który może powodować duszności. Warto więc nie ustawiać go w salonie lub w sypialni. 

Uprawa jaśminu 

Jaśmin kwiecisty lubi miejsca nasłonecznione, ale o rozproszonym świetle. Dobrze będzie rozwijał się na parapecie od wschodniej strony. Pamiętaj jednak, aby nie stawiać go bezpośrednio na słońcu. Uprawa tej rośliny nie należy do najprostszych. Optymalna temperatura uprawy jaśminu latem wynosi około 20 stopni Celsjusza. Po kwitnieniu należy przenieść ją w możliwie najjaśniejsze, ale chłodne miejsce (około 10 stopni Celsjusza). Zapewnienie takich warunków, sprawi, że roślina ponownie zakwitnie. 

Podlewanie jaśminu doniczkowego

Roślina ta wymaga sporej wilgotności zarówno w podłożu, jak i w powietrzu. Pamiętaj o regularnym podlewaniu jaśminu. Aby zapewnić roślinie wysoką wilgotność powietrza, spryskaj ją wodą. 

Nawożenie i podłoże 

Jaśmin należy nawozić nawozem do roślin kwitnących lub innych, o niewielkiej ilości azotu. Co ważne, należy go nawozić przez cały okres kwitnienia.

Najlepszym podłożem dla jaśminu będzie gleba przepuszczana i żyzna. Doskonale sprawdzi się podłoże dla roślin doniczkowych. Możesz dodać do niego niewielką ilość piasku. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty