Start Arrow InstalacjeArrowInstalacje elektryczneArrow Jasna dziecięca kraina

Jasna dziecięca kraina

Myśląc o pokoju dziecka, trzeba liczyć się z tym, że ma być nie tylko funkcjonalny, ale też przyjazny i atrakcyjnie wykończony. Maluchy lubią otaczać się żywymi kolorami i bajkowymi elementami. Jak więc zaaranżować pomieszczenie, aby odpowiadało wszystkim potrzebom najmłodszych mieszkańców?

pokoj_dziecka

Bardzo ważną kwestią wyposażenia są lampy dla dzieci. Oświetlenie musi dostosować się do każdej czynności i być na tyle jasne, by umożliwiało swobodną naukę i zabawę. Nie może jednak razić ani przeszkadzać. Jedna lampa, zawieszona na środku sufitu z pewnością nie wystarczy.  Pomyślmy o punktowych źródłach światła, które rozmieścimy w najczęściej użytkowanych miejscach pomieszczenia. Nie zapominajmy też, że oprócz funkcjonalności, musimy zwracać uwagę na walory dekoracyjne, tak ważne dla małego domownika.

_images_stories_Image_Marta_Producenci_owieczka

W świecie kształtów i kolorów

– Przestrzeń naszego dziecka powinna odpowiadać wszystkim potrzebom – służyć do nauki oraz do zabawy i wypoczynku. Ze względu na dużą dziecięcą wyobraźnię, musi być zaaranżowana z pomysłem. Co przypadnie do gustu najmłodszym?  Z pewnością kolorowe węże świetlne, które są na tyle elastyczne, że można je dowolnie wyginać i tworzyć rozmaite wzory oraz figury. Wykonane z diod LED węże charakteryzują się trwałością i elastycznością. Diody LED to energooszczędne źródła światła, wyróżniające się niezwykłą żywotnością, nawet do 100 tysięcy godzin, a więc ponad 11 lat ciągłego świecenia – mówi Rafał Ruciński z firmy Lars.

_images_stories_Image_Marta_Producenci_kredka

– Poza tym nie zużywają pobieranej energii na wydzielanie niepotrzebnego ciepła, a całą moc oddają produkcji światła. Nie emitują także promieni IR/UV – dodaje Ruciński. Kolorowe węże możemy powiesić na ścianach lub suficie w każdej konfiguracji, tworząc kosmiczne wnętrze. Ze względu na niskie zużycie energii, diody LED mogą świecić całą dobę, co niezwykle ważne w pokoju dziecka. Ciemność wyzwala bowiem lęki i utrudnia sen. Dobrze więc, gdyby również w nocy mrok rozjaśniało łagodne, barwne światło.

_images_stories_Image_Marta_Producenci_biedronka

Bajkowe ściany i sufity

W charakterze oświetlenia punktowego sprawdzą się także ceramiczne i gipsowe kinkiety o bajkowych kształtach. Uśmiechnięta rybka, owieczka lub kolorowa kredka, na pewno spodoba się najmłodszym. Ciepłe, rozproszone światło wydobywające się zza oprawek, tworzy przytulny nastrój. Lampy umieśćmy w najczęściej użytkowanych miejscach pomieszczenia, na przykład w pobliżu stolika, łóżka (kinkiety mogą stanowić lampkę nocną) oraz miejsca zabawy i nauki.  Zadbajmy też o centralne źródło światła. Musi być jasne i równomierne, aby całościowo rozświetlało pokój.

_images_stories_Image_Marta_Producenci_rybka2

Ważne, aby urządzone pomieszczenie podobało się najmłodszym domownikom. Nie od dziś wiadomo, że przebywanie w atrakcyjnych wizualnie wnętrzach poprawia nastrój i służy odpoczynkowi. Sprzyja również rozwojowi dziecka, pobudza wyobraźnię. Jasne, żywe kolory pozytywnie wpływają na samopoczucie i rozweselają. Zwykłe przedmioty mają zupełnie inne znaczenie w głowach naszych pociech: meble są kryjówkami, a lampy latającymi spodkami UFO. Zaprojektujmy zatem przestrzeń, która pobudzi fantazję oraz będzie prawdziwym azylem najmłodszych.

_images_stories_Image_Marta_Producenci_kostka

Autor: LARS

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty