Start Arrow Budowa domuArrow Jasne drzwi wewnętrzne

Jasne drzwi wewnętrzne

Chciałabym wybrać jasne drzwi wewnętrzne, ale nie wiem, czy będą pasowały do dosyć nowoczesnego stylu mojego domu. Może zdecydować się na ciemne, np. wenge?

Podążanie za kolorystyczną modą w zakresie wyposażania wnętrz jest trudniejsze niż zmiana garderoby, czy nawet przemalowanie ścian. Dlatego należy dokonywać przemyślanych zakupów.

Tym, którzy chcą nadążyć za zmieniającymi się trendami i planują właśnie remont, polecam drzwi w jaśniejszych kolorach – mówi Marek Kapica, odpowiedzialny za markę Invado. Powoli dobiega końca „królowanie” wenge. Coraz większą popularność zdobywa dąb bielony.

Jasne barwy drzwi sprawiają wrażenie otwartości i dynamizmu. Podkreślają luksusowy, nowoczesny charakter wnętrza. Dobrze sprawdzają się w także mniejszych przestrzeniach, również w towarzystwie ścian w intensywnych kolorach – wyjaśnia projektantka wnętrz, Ewa Olszewska.

(Drzwi Domino z kolekcji Invado)
(Drzwi Domino z kolekcji Invado)

Kolory i ich właściwości

Nie ulega wątpliwości, że barwy mają wpływ na samopoczucie. Psychologowie twierdzą, że nierzadko są również odbiciem ludzkich charakterów. Kolor biały kojarzony jest z przestrzenią, czystością. Łagodzi emocje i daje poczucie swobody. Jest jednak kolorem chłodnym. Zdecydowanie bardziej energiczny jest żółty. Podobnie jak pomarańczowy pobudza do działania i radości. Czerwony to kolor żywy, przyciągający uwagę. W przeciwieństwie do niebieskiego, który uspokaja i relaksuje. Zielony, potocznie nazywany kolorem nadziei, wywołuje poczucie bezpieczeństwa i harmonii z naturą. Brązowy kojarzy się z drzewami, lasem, tym co naturalne i jednocześnie luksusowe. Czarny powiązany jest z magią, tajemnicą, tym co niedostępne. Działa ochronnie, ale i sprzyja poczuciu alienacji, dlatego niewskazany jest dla osób zamkniętych w sobie. Jeśli chodzi o wnętrza- wizualnie je pomniejsza.

Moda zmienną jest

Do tych wszystkich kolorów pasują drzwi i meble w jasnych okleinach. Dlatego wybierając je, trudniej o aranżacyjną gafę. Łatwiej natomiast o zmianę kolorystycznych dodatków, a tym samym podążanie za modą.

Warto jednak pamiętać, że jeśli mamy dobrze się czuć w swoim domu czy mieszkaniu, powinniśmy dokonywać wyborów zgodnych z własnymi upodobaniami. Do nich dopasowywać panujące trendy. Nigdy na odwrót – podkreśla Marek Kapica.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645