Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Jasne meble i dużo światła – apartament w stylu skandynawskim

Jasne meble i dużo światła – apartament w stylu skandynawskim

Spokojna kolorystyka, proste kształty i wykorzystanie jasnego, surowego drewna – to główne cechy wnętrz w stylu skandynawskim. Taka estetyka ze względu na swoją bezpretensjonalność i uniwersalność ma liczną rzeszę fanów. Zobaczmy świetny przykład jej zastosowania, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz.

Zobacz także:

Aranżacja domu w Karczewie, przygotowana przez pracownię 81.waw.pl utrzymana jest właśnie w opisanym stylu. Wykorzystano tutaj niecodzienne połączenie materiałów – pomalowanych na biało desek, czarnego bazaltu i szczotkowanej blachy. Przestrzeń podzielona jest na dwie strefy – nocną i dzienną.

Gdy dzielimy dom na dwie strefy, część dzienna, przeznaczona do wypoczynku i spotkań ze znajomymi, powinna znaleźć się na parterze.

Autor: 81.waw.pl

Strefa nocna ma bardziej intymny i prywatny charakter. Warto urządzić ją na piętrze, wówczas hałasy z innych części domu nie będą tu dobiegały.

Autor: 81.waw.pl

W położonej na parterze części domu ściany efektownie wykończono jasnym drewnem. Dzięki temu wnętrze wydaje się być zarazem przestronne i pełne ciepła.

Autor: 81.waw.pl

Część dzienna, położona na parterze, ma charakter otwartej przestrzeni. Granice pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami wydzielone są między innymi za pomocą różnych rodzajów podłogi.

Autor: 81.waw.pl

Kuchnia zaskakuje połączeniem prostoty i funkcjonalności z eleganckim designem. Warto też zwrócić uwagę na ciekawe zestawienie materiałów.

Autor: 81.waw.pl

Gdy urządzamy wnętrza w stylu skandynawskim, na ogół używamy dużej ilości jasnych barw. Dają one efekt optycznego powiększenia wnętrza, jednak warto wpuścić do środka dodatkowo dużo światłą, aby efekt ten spotęgować.

Autor: 81.waw.pl

Jasno oświetlony i dobrze zorganizowany gabinet to idealne miejsce do pracy i nauki. Duży regał na książki pomoże uporządkować naszą kolekcję.

Autor: 81.waw.pl

Na ścianach w korytarzu widnieje jasne drewno. Naturalne światło wpadające z zewnątrz jest wspomagane przez punktowe światło lamp.

Autor: 81.waw.pl

W strefie prywatnej, znajdującej się na poddaszu znajduje się między innymi łazienka. Pod skosami umieszczono niższe sprzęty, dzięki czemu przestrzeń jest optymalnie wykorzystana.

Autor: 81.waw.pl

Aranżacja łazienki jest prosta, wręcz minimalistyczna. Warto też zwrócić uwagę na to, jak optymalnie została tu wykorzystana przestrzeń.

Autor: 81.waw.pl

Geometryczna prostota to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz inspirowane stylem skandynawskim. Przebywanie w takim wnętrzu pozwala w pełni zrelaksować się i odpocząć.

Autor: 81.waw.pl

 

 

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 26, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa podłogowa Trójnóg Sosnowy Kwitnące serca

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM White 5pł.

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Promocja

  Lampa wisząca Cynamonowa moc kawy

 • Lampa Sufitowa Fantasy 6pł.

 • Promocja

  Lampa wisząca Roma Mix

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM Gray III

 • Lampa podłogowa Trójnóg Atramentowa moc

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza