Start Arrow OgródArrow Jesień w ogrodzie…

Jesień w ogrodzie…

Jesień zachwyca nas feerią barw. Sprawdź najbardziej lubiane i znane jesienne kwiaty. Posadź je w swoim ogrodzie i ciesz się ich niezwykłym urokiem….

Dalie 

Pochodzą z ciepłych krajów. Rodzina tych roślin jest ogromna. Dlatego każdy znajdzie w niej swoją ulubioną odmianę. Ci którzy zasadzili dalie do gruntu późną wiosną, teraz będą cieszyć się jej niezwykłym urokiem. Pamiętaj, aby jesienią nie wykopywać kwiatów zbyt wcześnie, bowiem roślina może być osłabiona. Zaleca się wykopanie kwiatów przed pierwszymi przymrozkami. 

Rudbekia 

Wywodzi się z Ameryki, gdzie jest nazywana „czarnooką Zuzanną”, ze względu na charakterystyczny wygląd kwiatów. Spośród odmian rudbekii, warto postawić na byliny, bowiem łatwo jest je rozsadzić, gdy się nadmiernie rozrosną. Podobnie jak i inne jesienne kwiaty, tak i rudbekie lubią słońce. Przed nadejściem zimy, roślinę należy przyciąć tuż przy ziemi. 

Astry 

Nazywane są również marcinkami, bo w październiku, kiedy są najpiękniejsze, wypadają imieniny Marcina. Tworzą bardzo efektowne kępy. Kochają słoneczne stanowiska oraz żyzne i wilgotne gleby. 

Wrzosy 

… potrzebują kwaśnego podłoża i przepuszczalnej ziemi. Nadmiar wilgoci im szkodzi. Pamiętaj, aby zapewnić im drenaż w postaci żwirku czy piasku. Wrzosy wymagają umiejętnego nawadniania. Ich podłoże musi być wilgotne, ale nie za mokre. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 18, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty