Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Jesień w ogrodzie. Jak się do niej przygotować?

Jesień w ogrodzie. Jak się do niej przygotować?

Koniec wakacji oznacza, że nieubłaganie nadchodzi jesień. Warto więc zaplanować prace w ogrodzie. To najlepszy czas, aby posadzić rośliny bądź przesadzić te rosnące. Jak przygotować ogród na nadchodzącą jesień? Oto kilka wskazówek…

Jesień to idealny czas, aby posadzić rośliny doniczkowe. Będą one miały dobre warunki, aby zaaklimatyzować się w gruncie jeszcze przed mrozami. Dodatkowo nie będą one narażone na ostre słońce i susze. Warto też skusić się na rośliny kopane z gruntu. Są one o wiele tańsze od tych kupowanych w pojemnikach. 

Idealny czas na przesadzanie rośliń

We wrześniu najczęściej przesadza się rośliny iglaste i zimozielone. Pamiętaj, aby ostrożnie wykopać roślinę, nie uszkadzając jej korzeni i posadzić w nowym miejscu. Zasadzona na takiej samej głębokości, jak w poprzednim miejscu i obficie podlana powinna, przyjąć się bez żadnych problemów. 

Rośliny cebulowe

Aby cieszyć się pięknymi roślinami już wczesną wiosną, należy posadzić ich cebulki właśnie teraz. Do roślin, które najczęściej sadzi się jesienią zaliczamy: tulipany, krokusy, narcyzy, hiacynty oraz przebiśniegi. Kupując cebule, pamiętaj, aby wybrać takie, które są twarde i jędrne. Rośliny cebulowe najlepiej rozwijają się w nasłonecznionym miejscu. 

Ochrona przed chorobami

Przed nastaniem mrozów warto opryskać rośliny preparatami grzybobójczymi, po to, aby w przyszłym sezonie uchronić je przed chorobami. Jeśli zauważyłeś objawy chorób na liściach już posadzonych roślin, koniecznie zerwij je i spal, aby choroby nie rozprzestrzeniały się na innych roślinach. 

Zadbaj o trawnik

W sezonie jesiennym pamiętaj o regularnym koszeniu trawnika. Nie zapomnij także o regularnym zbieraniu liści. Te zgniłe mogą przyczynić się do powstania plam na murawie. Przed końcem września użyj specjalnego jesiennego nawozu do trawników, który zawiera składniki mineralne, pozwalające na regenerację trawnika po okresie letnim, zwiększając jego odporność na przymrozki i choroby. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 29, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty