Start Arrow OgródArrow Jesienne kwiaty na balkon: 5 pięknych roślin, które kwitną jesienią

Jesienne kwiaty na balkon: 5 pięknych roślin, które kwitną jesienią

Poznaj pięć pięknych kwiatów, kwitnących jesienią i udekoruj nimi balkon. Podpowiadamy, jak uprawiać i pielęgnować jesienne kwiaty. Sprawdź i zainspiruj się!

Chryzantemy

Chryzantemy to jedne z najbardziej rozpoznawalnych jesiennych kwiatów. W listopadzie zdobią nagrobki w dniu Wszystkich Świętych i pięknie komponują się z jesienną aranżacją wnętrza oraz balkonu. Idealnie współgrać będą z dyniami i innymi dekoracjami, zdobiącymi Twój balkon. Mniejsze odmiany doskonale sprawdzą się na balkonie. A tymi większymi można udekorować wnętrze salonu lub przedpokoju. Co ciekawe, kwiaty te zachwycają swoją kolorystyką oraz różnymi odmianami.

Stanowisko i pielęgnacja chryzantem

Te niezwykłe jesienne kwiaty lubią miejsca pełne słońca. Pamiętaj, aby regularnie je podlewać, bowiem nie znoszą one przesuszenia. Uważaj jednak, aby ich nie przelać, gdyż nie są odporne na zbyt dużą wilgoć. 

Chryzantemy

Chryzantemy

Astry

To kolejne, jesienne kwiaty, które – podobnie jak chryzantemy – lubią nasłonecznione miejsca. Wyróżniają się kolorowymi kwiatkami i żółtym środkiem. Są niezwykle subtelne i delikatne. Najlepiej rozwijać się będą w żyznej, wilgotnej i przepuszczalnej glebie. Podlewaj więc je obficie i często. Raz na jakiś czas możesz je nawozić nawozem, zawierającym potas.

Astry

Astry

Aksamitka

To kwiat, który odstrasza owady oraz krety. Warto więc posadzić go w ogrodzie. Ma bardzo charakterystyczny zapach. Aby aksamitka pięknie rosła zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie należy zapewnić jej żyzną glebę, bez dodatku azotu, który osłabia kwiaty rośliny. Co ważne, aksamitka nie lubi obfitego podlewania. Pamiętaj więc, aby zasilać ją wodą regularnie i niezbyt obficie.

Aksamitka

Aksamitka

Celozja

To dość niespotykana roślina, wyróżniająca się kwiatami w kształcie kłosów. Najczęściej spotkać ją możemy w kolorach, takich jak: czerwień, żółć lub róż oraz fiolet. Uwielbia miejsca zacienione. Jest niezwykle odporna na suszę. Należy regularnie nawozić ją płynnymi nawozami.

Celozje

Celozje

Wrzosy

To jedne z piękniejszych, jesiennych kwiatów. Niezwykle dekoracyjne, wyjątkowo ozdobią Twój balkon. Uroczo prezentują się w wiklinowych koszyczkach. Pamiętaj jednak, aby miały one otwory na dnie. Będziesz mieć pewność, że nie przelejesz rośliny. Kwiaty te uwielbiają słońce. Nie lubią zaś wiatru.

Wrzosy a wrzośce

Ciekawostka! Nie należy mylić wrzosów z wrzoścami. To dwa różne kwiaty. Kwitną w różnych okresach. Wrzosy – między lipcem a październikiem, zaś wrzośce – między lutym a kwietniem. Różnią się też kwiatami. Wrzosy mają kwiaty w kształcie kielichów i liście ustawione na ukos. Wrzośce natomiast charakteryzują się kwiatami o dzbanuszkowatym kształcie i liśćmi, sterczącymi prostopadle do łodygi.

Wrzosy

Wrzosy

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 27, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród