Start Arrow OgródArrow Jesienne plany w ogrodzie

Jesienne plany w ogrodzie

Gdy ciepłe dni mamy już za sobą, a za oknem drzewa zachwycają już jesiennym złotem i purpurą, warto pomyśleć o ogrodzie i odpowiednio przygotować go na zimę. Zwłaszcza, że już za chwilę zaczną się pierwsze przymrozki, a wszystko wokół otuli biały puch. Wtedy też często rodzą się ciekawe pomysły na nowy sezon…

(Jesień w ogrodzie to nie tylko pora zbiorów i intensywnego przygotowania do zimy. To również czas dobrych pomysłów na nowy sezon. Fot. Libet)

Listopadowe dni coraz częściej przypominają nam o tym, że zima tuż, tuż. To również okres, kiedy właściciele ogrodów mają ręce pełne pracy. Jest tam teraz mnóstwo do zrobienia. Poza grabieniem i paleniem opadłych liści, sadzeniem nowych drzew i krzewów liściastych i przesadzaniem iglastych, najpóźniej do połowy listopada trzeba zabezpieczyć przed mrozem wszystkie wrażliwe rośliny. Najlepiej zrobić to chochołem ze słomy.

Zaczekają do wiosny

Dni są coraz bardziej ponure, więc nie warto już trzymać na dworze mebli ogrodowych. Schowajmy je zanim przyjdą noce przymrozki.

Warto też odpowiednio zabezpieczyć elementy małej architektury znajdujące się w ogrodzie. Ławki, płotki czy drabinki podtrzymujące pnące rośliny, najlepiej zaimpregnować. Wówczas nie tylko nie stracą swojego uroku, ale też nie straszne im będą trudne warunki atmosferyczne.

Jesienne plany

Często zdarza nam się żałować, że w tym roku nie wyszło nam zrealizowanie jakichś planów czy życzeń”. Liczymy na to, że uda się w przyszłym sezonie. Na później odkładamy nie tylko posadzenie nowych roślin lub przesadzenie rozrastających się krzewów w bardziej odpowiednie miejsce, ale przede wszystkim większe przedsięwzięcia. Do tych planów należy zwykle budowa nowych alejek ogrodowych, powiększenie tarasu lub też wymiana ich dotychczasowej, niezbyt atrakcyjnej, nawierzchni.

Jesienią w ogrodzie nagle robi się pusto i smutnawo. Wówczas dokładniej widać wszelkie niedociągnięcia i usterki. To doskonały czas na zaplanowanie małego ogrodowego remontu na wczesną wiosnę.

(Jesień to dobry czas na zaplanowanie nowych alejek. Na zdjęciu nawierzchnia z kostki Romano w kolorze piaskowo-beżowym. Fot. Libet)

Marzenia przy kubku herbaty

Gdy już wszelkie jesienne porządki w ogrodzie mamy za sobą, a aura na dworze nie zachęca do spaceru, najlepiej zaparzyć sobie aromatyczną herbatę i pomarzyć o tym, jak pięknie może wyglądać nasza posesja już w przyszłym sezonie.

(Ostatnie ciepłe dni na tarasie to dobra okazja to poszukania natchnienia na stworzenie ogrodu marzeń. Fot. Libet)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty