Start Arrow Artykuły PremiumArrow Kabiny prysznicowe bez brodzika – porady dla kupujących

Kabiny prysznicowe bez brodzika – porady dla kupujących

Nowocześnie urządzona łazienka to marzenie wielu Polek i Polaków. Kluczowy w tej sprawie jest odpowiedni wybór mebli łazienkowych oraz urządzeń sanitarnych, które będą stanowić główne wyposażenie oraz elementy aranżacyjne całego pomieszczenia. Nowoczesnego charakteru doda zwłaszcza odpowiednio dobrana kabina prysznicowa, z wyjątkowo płytkim brodzikiem lub nawet całkowicie go pozbawione. Te ostatnie to obecnie jedne z najchętniej kupowanych kabin prysznicowych w ogóle. Poniżej przyjrzymy się im z bliska, podpowiadając na co zwrócić uwagę w czasie zakupu kabin bez brodzika oraz gdzie szukać modeli atrakcyjnych cenowo i aranżacyjnie.

CONTENT ARTICLE

kabina prysznicowa w nowoczesnej łazience

kabina prysznicowa w nowoczesnej łazience

Kabiny bez brodzika – czyli kabiny typu walk-in

Kabiny pozbawione brodzika mają swoje niewątpliwe zalety. Przede wszystkim – są niezwykle atrakcyjne wizualnie; wyglądają jak boksy tworzące wydzieloną przestrzeń wewnątrz łazienki. Minimum zastosowanych elementów konstrukcyjnych działa na ich korzyść – wygląd przeciętnej kabiny walk-in jest minimalistyczny, a przy tym bardzo elegancki i schludny.

Warto podkreślić, że są to kabiny w dużym stopniu elastyczne. Możesz umieścić je w wybranym miejscu łazienki – na przykład w niepotrzebnych wnękach lub mało użytkowanych kątach, a także tam, gdzie zwykłe meble łazienkowe nie zmieściłyby się lub nie prezentowałyby się zbyt dobrze.

Również sam kształt natrysku jest w dużym stopniu podatny na zmiany. Wiele dostępnych kabin prysznicowych bez brodzika można modelować w pewnym zakresie, bądź też wybierać spośród wielu dostępnych rozmiarów. Mówiąc wprost, sięgając po kabinę bez brodzika, nie jesteś ograniczony kształtem lub wielkością brodzika.

Kabiny prysznicowe są także niezwykle wygodne w codziennym użytku oraz w pełni bezpieczne. Brak progów sprawia, że wejście do kabiny prysznicowej jest ułatwione w przypadku osób ograniczonych ruchowo, niepełnosprawnych oraz starszych. Dlatego po kabiny bez brodzika sięgają chętnie seniorzy, a także ich rodziny.

Również łatwy montaż przemawia za wyborem kabiny prysznicowej. Montaż polega przede wszystkim na ustabilizowaniu ścianek (które najczęściej mają postać szklanych tafli) oraz ich wzmocnieniu elementami konstrukcyjnymi. Często, przytwierdza się je po prostu do powierzchni podłogi lub ściany, korzystając z dedykowanych do tego profili.

Kabiny walk-in najwyższej klasy

Po kabiny prysznicowe bez brodzika mogą sięgać różni odbiorcy. Najczęściej, są to osoby, które uwzględniły obecność kabiny walk-in w łazience już na etapie projektowania całego pomieszczenia. Kluczowe bowiem jest odpowiednie przygotowanie podłoża, w tym również wybór specjalnego rodzaju odpływu liniowego.

Osobom poszukującym kabin walk-in łatwych w montażu i wyjątkowo atrakcyjnych wizualnie, polecamy kontakt z Bravat, sklepem internetowym specjalizującym się w armaturze wysokiej klasy, z którym zapoznasz się pod linkiem: https://bravat.pl/kabiny-prysznicowe/. W ofercie Bravat znajdziesz kabiny bez brodzika dostępne w różnych rozmiarach, o różnych mechanizmach przesuwnych oraz formie drzwiczek. Każda z dostępnych kabin walk-in została wykonana z wysokiej klasy materiałów oraz pokryta specjalnymi warstwami wykańczającymi. Do najpopularniejszych należą modele z obudową w kolorze połyskliwego chromu lub matowej czerni.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 1, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: artykuły premium