Start Arrow OgródArrow Kaktus bożonarodzeniowy. Pielęgnacja i wymagania…

Kaktus bożonarodzeniowy. Pielęgnacja i wymagania…

Kaktus bożonarodzeniowy inaczej grudnik bądź schlumbergera kwitnie w okresie zimowym. To roślina wieloletnia, zaliczana do rodziny kaktusowatych, lecz nie posiada cierni a delikatne włoski. Zastanawiasz się, jak ją pielęgnować? Oto kilka, praktycznych wskazówek…

Stanowisko i temperatura 

Kaktus bożonarodzeniowy lubi jasne lub półcieniste miejsca. Najlepiej rozwija się w temperaturze 18-20 stopni Celsjusza. 

Podlewanie i nawożenie 

Roślina ta w naturalnych warunkach rozwija się w lasach tropikalnych. Potrzebuje więc więcej wody niż większość kaktusów. Aby dostarczyć roślinie odpowiednia wilgotność, warto zraszać ją wodą. Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu schlumbergera. Nawóz do sukulentów będzie odpowiedni. 

Okres spoczynku rośliny 

Właściwa pielęgnacja rośliny w okresie spoczynku, gwarantuje jej ponowne zakwitnięcie. Dwa razy w ciągu roku (tj. w lutym i w sierpniu) grudnik należy przenieść w chłodniejsze i nieco ciemniejsze miejsce. Odpowiednia temperatura dla rośliny w okresie spoczynku to około 10-12 stopni Celsjusza. W tym czasie nie nawozimy rośliny, a jej podlewanie ograniczamy do minimum. Podlewamy wówczas, kiedy podłoże rośliny będzie całkowicie suche. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 30, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty