Start Arrow OgródArrow Kaktusy doniczkowe. Sposób ich uprawy i pielęgnacja

Kaktusy doniczkowe. Sposób ich uprawy i pielęgnacja

Kaktusy to łatwe w pielęgnacji i uprawie rośliny. Bardzo modne i dekoracyjne, będą oryginalną ozdobą wnętrza. Sprawdź, jak je pielęgnować i zainspiruj się!

Kaktusy to popularne rośliny doniczkowe, pochodzące z Ameryki. Przyzwyczajone do surowego klimatu pustyni, są bardzo trwałe i łatwo przystosowują się do otaczającej je przestrzeni. Hodowane w domu, mają niewielkie wymagania. 

Kaktusy: ich uprawa i pielęgnacja 

Stanowisko i temperatura dla kaktusów 

Kaktusy to rośliny, które są przyzwyczajone do pełnego i mocnego słońca, dlatego powinny znaleźć się w słonecznym miejscu. Brak dostatecznej ilości światła, może sprawić, że rośliny te wyblakną i będą zdeformowane. 

Warto też zwrócić uwagę na temperaturę pomieszczenia, w którym znajdują się kaktusy. W okresie ich wegetacji, czyli od wiosny do jesieni, temperatura w ciągu dnia we wnętrzu powinna być wysoka. Nocą nieco niższa. W okresie zimowym zaś temperatura pomieszczenia powinna wynosi od 8 do 14 stopni Celsjusza. 

Podłoże 

Kaktusy nie lubią żyznej i ciężkiej ziemi. Roślinom tym powinniśmy zapewnić lekkie i przepuszczalne podłoże. Pamiętaj, aby doniczka kaktusów posiadała otwór odpływowy na dnie oraz by była szeroka. 

Podlewanie 

Kaktusy pochodzą z terenów pustynnych, a więc są przyzwyczajone do długotrwałej suszy. Należy więc podlewać je rzadko. Większość gatunków tych roślin, w okresie zimowym nie wymaga podlewania. Pamiętaj, aby w okresie grzewczym nie trzymać kaktusów na parapecie nad grzejnikiem. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 19, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty