Start Arrow OgródArrow Kalanchoe. Jak dbać o tę roślinę?

Kalanchoe. Jak dbać o tę roślinę?

Kalanchoe to roślina doniczkowa, która posiada bardzo dekoracyjne kwiaty, pojawiające się zimą. Szeroka gama kolorów tej rośliny, pozwala wybrać swój ulubiony odcień. Zastanawiasz się, jak dbać o tę roślinę? Spieszymy z odpowiedzią…

Zacznijmy od początku… Kupując roślinę sklepie bądź w kwiaciarni, należy zwrócić szczególną uwagę na jej kwiaty. Wybierz takie, które nie są do końca rozwinięte i wybarwione. Zwróć także uwagę na to, czy na liściach rośliny nie występują plamy z nalotem mączniaka.

Niektórzy traktują tę rośliny jako jednoroczną, co jest błędem. Może ona rosnąć wiele lat, lecz z wiekiem traci ona ładny wygląd. 

Pielęgnacja rośliny w domu

Zimą kalanchoe potrzebuje dużo światła, dlatego najlepiej postawić ją na parapecie południowego okna. Latem zaś roślina ta nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Nie podlewaj rośliny zbyt często, zwłaszcza zimą, kiedy temperatura spada. Kalanchoe łatwo gnije, a na jej liściach osadza się mączniak. Latem podlewaj roślinę co pięć lub sześć dni, a zimą co dwa tygodnie. Pamiętaj także, aby raz w miesiącu używać płynnego nawozu. 

Rośliny tej nie wolno spryskiwać. Usuwaj też systematycznie przekwitłe kwiaty i chore liście. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 14, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty