Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Kamień i drewno? Płytki ceramiczne imitujące naturę

Kamień i drewno? Płytki ceramiczne imitujące naturę

Płytki ceramiczne dostępne są w nieoraniczonej gamie wzorów i kolorów, pozwalając na uzyskanie oryginalnej aranżacji. Okładzinami ceramicznymi można również „oszukać oko”.

Na rynku dostępne są płytki, które niemalże idealnie odwzorowują naturalne surowce, takie jak drewno czy kamień lub beton, który dziś powraca na salony w industrialnym stylu.

Płytki ceramiczne – aranżacje

Płytki ceramiczne najczęściej stosuje się w kuchni i łazience. Ich wytrzymałość i odporność, a także łatwość w utrzymaniu w czystości to niewątpliwe zalety dla „trudnych”, mokrych pomieszczeń.

Zgodnie jednak z trendami wnętrzarskimi, ceramiką wykańczane są również bardziej reprezentacyjne pomieszczenia. Nowoczesne aranżacje salonów przewidują płytki nie tylko na podłodze, ale również i na ścianach. Wykorzystuje się dekory imitujące materiały bardziej charakterystyczne dla pokoju dziennego, czyli kamień i drewno.

Powodzeniem cieszą się płytki, które idealnie naśladują wzór, a nawet strukturę i usłojenie drewna. Doskonale komponują się zarówno w bardziej nowoczesnych, jak i rustykalnych aranżacjach, wnosząc do pomieszczeń dużo ciepła i przytulności.

Autor: Kolekcja gresu szkliwionego Caldo marki Ceramstic

Te wielkoformatowe płytki w ciepłej szarości mają fakturę przypominającą beton, choć nie są aż tak chropowate. Aranżując nimi podłogę, uzyskamy efekt płynnej przestrzeni, ponieważ ich rektyfikowane krawędzie dają możliwość ułożenia z minimalną fugą.

Autor: Kolekcja płytek gresowych Concrete&deco marki Tubądzin

Ciekawym połączeniem aranżacyjnym będzie zestawienie płytek odwzorowujących kamień z tymi, które fakturą i kolorem przypominają drewno. Naturalna tekstura kamienia, uzupełniona wykończeniem z drewna, stworzy przestrzeń, która idealnie połączy ciepło z elegancją.

Autor: Kolekcja płytek gresowych Livingstone marki Tubądzin

Beton przeniesiony na rysunek płytki to doskonałe rozwiązanie aranżacyjne dla nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Gres imitujący beton podkreśli ascetyczny lub industrialny charakter salonu.

Autor: Kolekcja gresu szkliwionego Konkret marki Ceramstic

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642