Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Kiedy można zacząć użytkować nową podłogę?

Kiedy można zacząć użytkować nową podłogę?

Mam pytanie, jaki czas musi minąć, by móc zacząć chodzi czy ustawiać meble po położeniu parkietu lub mozaiki? Jakiej grubości jest mozaika parkietowa a jakiej parkiet ?

Odpowiada ekspert firmy Ecofloor:

nowa podlogaMozaika ma grubość 8 mm, mozaika pałacowa, parkiet lamelowy (lamparkiet) 10 mm, parkiet 22 a parkiety egzotyczne 15-22 mm. Są to ważne informacje, ponieważ do grubości podłogi musimy dopasować wysokość wylewek.

Możliwość użytkowania podłogi po lakierowaniu jest związana z zastosowanym lakierem olejem oraz użytym drewnem. Jednak w każdym przypadku należy pamiętać, aby stosować się do zaleceń parkieciarza, dlatego że dane podane na opakowaniu lakieru odnoszące się do możliwości jej użytkowana są podawane przy spełnieniu odpowiednich warunków panujących w pomieszczeniu i na zewnątrz. Niekiedy duża wilgotność powietrza wydłuża wysychanie i utwardzanie lakieru lub wchłanianie oleju. Najlepiej w miarę możliwości pozostawić powierzchnie na kilka dni. Ustawianie mebli wiąże się zawsze z ryzykiem porysowania połogi, więc należy to robić bardzo ostrożnie. Ciężkie meble powinno się przenosić a w lekkich np: krzesłach zastosować specjalne podklejane filcowe ślizgacze.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie