Start Arrow Budowa domuArrow Kiedy należy ocieplać?

Kiedy należy ocieplać?

Przy nowo budowanych obiektach wskazane jest, by poczekać z wykonaniem elewacji – w tym przypadku ocieplenia. Związane jest to przede wszystkim z wysychaniem materiału konstrukcyjnego ściany.

ocieplanieW wyniku wbudowania wilgotnych materiałów lub mokrych procesów technologicznych na budowie, warstwa konstrukcyjna ścian zawiera znaczną ilość wilgoci początkowej. Dlatego ważną sprawą jest umożliwienie jak najszybszego i zarazem naturalnego wysychania materiału.

Proces ten najszybciej przebiega w początkowej fazie od chwili wbudowania materiału. Zastosowanie izolacji cieplnej na elewacji tuż po wzniesieniu konstrukcji znacznie opóźnia wysychanie. Dlatego zalecane jest, aby budynek pozostawić bez zewnętrznego „okrycia” na minimum jeden sezon, co ułatwi odparowanie wilgoci zawartej w materiale.

W międzyczasie można wykonywać prace wykończeniowe wewnątrz, zwracając uwagę, aby podczas wykonywania tych prac i później zapewnić odpowiednie temperatury w pomieszczeniu i wentylację (wietrzenie). Niskie temperatury nie pozwalają na właściwe wiązanie materiałów, natomiast szczelne zamknięcie okien sprzyja zatakowaniu powierzchni przegród przez grzyby pleśniowe.

Autor: Atlas

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników