Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Kierownik budowy czy inspektor? Kto jest potrzebny na budowie?

Kierownik budowy czy inspektor? Kto jest potrzebny na budowie?

Zobacz także:

Geolog i geodeta na placu budowy: badanie i pomiar terenu

W procesie przygotowań i budowy domu istotną rolę pełnią eksperci, którzy zajmują się badaniem gruntu oraz pomiarem terenu. Geolog bada jakość gruntu na działce. Geodeta określa granice działki i przygotowuje mapę do celów projektowych. Osoba planująca budowę powinna wiedzieć, jakie tematy należy poruszyć w rozmowie z tymi fachowcami, aby współpraca układała się pomyślnie.

Co powinien wziąć pod uwagę architekt adaptując fundamenty projektu domu?

Gotowe projekty domów jednorodzinnych to profesjonalna dokumentacja architektoniczna, którą po adaptacji i uzupełnieniu o projekt zagospodarowania działki i dodatkowe opinie i uzgodnienia, można składać wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Adaptacja projektu ma na celu dostosowanie domu do warunków zabudowy i lokalnych warunków działki, przede wszystkim opracowując izolację fundamentów i warunki posadowienia budynku.

Projekty gotowe: kiedy wykonać projekt zagospodarowania działki?

Na projekt budowlany, składany wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę, składa się projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania działki i terenu. W przypadku gotowych projektów domów jednorodzinnych, które nie są przeznaczone na konkretną działkę i dla konkretnego inwestora, projekt zagospodarowania działki zleca się na etapie adaptacji projektu.

« Wstecz

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 30, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Macio Odpowiedz 2017-12-07 23:08:05

według mnie obaj są w jakimś stopniu potrzebni jeśli nie buduje się samemu bo kierownik budowy jak sama nazwa wskazuje kieruje pracami, natomiast obowiązki inspektora edman.pl/uslugi/inspektor-nadzoru/ pozwalają min sprawdzić nam czy np dom jestwybudowany zgodnie z projektem ale to już nasza sprawa czy go "weżmiemy" czy nie ale dla świętego spokoju chyba warto

Janko Odpowiedz 2017-06-01 14:31:48

Jeśli chodzi o nadzór inwestorski, nie ma obowiązku jego ustanawiania w przypadku inwestycji jednorodzinnych. Z drugiej strony nie warto z niego rezygnować, skoro to profesjonalna instytucja, która pomaga skontrolować prace ekipy budowlanej. Mi pomagał fachowiec z biura Kwatera Nieruchomości.

Budowa domu jesienią bez przerw w pracach budowlanych | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-09-26 10:11:03

[...] odpowiednie materiały na dane podłoże. Nadzór nad pracami oraz ich odbiór należy jednak do Kierownika i Inspektora nadzoru. AKPC_IDS += [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty