Start Arrow Wiadomości Arrow Klamka okienna nowej generacji

Klamka okienna nowej generacji

Klimatyzacja w domu przy letnich temperaturach jest bardzo pożądana. Jednak mimo użycia tego urządzenia czasem zdarza się nam otwierać okno, co przekłada się na większe zużycie energii. Dlatego, warto zamontować specjalną klamkę okienną, wyposażoną w czujnik położenia.

Firma Lars stworzyła nową klamkę okienną Auraton h-1, która poprzez zamontowany czujnik położenia wysyła sygnał drogą radiową do odbiornika zamontowanego przy klimatyzatorze, z informacją o otwartym oknie. Następnie klimatyzacja na czas otwarcia okna przestaje działać, a po jego zamknięciu ponownie się uruchamia.

(Klamka okienna, fot. Lars)

Nowoczesna klamka potrafi rozpoznać cztery stany otwartego okna: zamknięte, rozszczelnione, uchylone, otwarte i można ją zakupić w czterech kolorach: brązowy, biały, srebrny, ciemnosrebrny. Na jednej baterii może pracować do 20 lat. Częstotliwości na jakiej nadaje to 868 MHz i działa w oparciu o technologię LMS.

Dodatkowym atutem nowego modelu firmy Lars jest jego funkcjonalność, ponieważ może nam służyć również jako system przeciwpożarowy (układ Auraton h-1 z czujnikiem temperatury i odbiornikiem Auraton RTF) oraz antywłamaniowy (układ Auraton h-1 z czujnikiem położenia i odbiornikiem Auraton RTA).

Autor: Materiały producenta


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 31, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wybór projektu