Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Klasyczne wnętrze domu 4-osobowej rodziny. Zobacz zdjęcia

Klasyczne wnętrze domu 4-osobowej rodziny. Zobacz zdjęcia

Klasyczne wnętrze w domowym wydaniu – tak pokrótce zdefiniować można jedną z najnowszych realizacji pracowni Arte Architekci. Partnerem wykonawczym aranżacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Wnętrze domu - przytulna klasykaWnętrze domu - przytulna klasykaWnętrze domu - przytulna klasyka

Wnętrze domu - przytulna klasyka Wnętrze domu - przytulna klasyka

Dom na przedmieściach Białegostoku ma powierzchnię blisko 200 metrów kw. Mieszka w nim 4-osobowa rodzina – małżeństwo z dwójką nastoletnich dzieci. Właścicielom zależało na stworzeniu eleganckiego, ale zarazem bezpretensjonalnego wnętrza, którego aura sprzyjać będzie życiu rodzinnemu i spotkaniom z przyjaciółmi. Przygotowanie projektu domu powierzyli Karolinie Żakiewicz z pracowni Arte Architekci. Architektka postawiła na delikatna klasykę, choć we wnętrzu z powodzeniem odnajdziemy wiele nowoczesnych akcentów. Finalny efekt jest wynikiem współpracy z właścicielką domu, która bardzo zaangażowała się w proces projektowy.

Karolina Żakiewicz z Arte Architekci:
Zależało mi na stworzeniu spójnej przestrzeni, w której każdy z domowników znajdzie miejsce dla siebie. Miejsce do życia, relaksu, pracy i nauki. Dlatego dla przykładu w salonie znalazło się miejsce dla wymarzonego przez pana domu kamienia naturalnego, a wystrój pokoi dzieci był z nimi na każdym etapie projektowania konsultowany.

Wnętrze domu - przytulna klasyka

Wnętrze domu - przytulna klasyka Wnętrze domu - przytulna klasyka
Wnętrze domu - przytulna klasyka Wnętrze domu - przytulna klasyka Wnętrze domu - przytulna klasyka

Wnętrze domu - przytulna klasykaKlasyczny charakter aranżacji podkreślają stylizowane meble, frezowane fronty kuchenne, dekoracyjne tapety z subtelnym motywem roślinnym i geometrycznym (tapeta z kolekcji Piano marki Khroma oraz z kolekcji Luxury marki Rasch zakupione w salonie Dekorian) czy patynowana, stalowa balustrada przy schodach. Koniakowy odcień podłogi efektownie kontrastuje z bielą ścian, drzwi i mebli kuchennych. Z kolei przytulny klimat wnętrza współtworzą odkryta cegła, piękne dębowe podłogi marki Nobifloor z kolekcji Standard ( wzór Gold Brown Oiled Oak Satin; zakupiony w salonie Dekorian, www.dekorian.pl) oraz miękkie, puszyste wykładziny dywanowe marki Epic Carpets z kolekcji Beauty i Gentle Essence (więcej informacji na www.epiccarpets.pl). Pod względem kolorystycznym architektka postawiła na ciepłe kolory neutralne – kremy, beże, brązy (kolory z palety Para Paints, matowa farba Elite 4000 ), które dobrze korespondują z klasyczną stylistyką.

Wnętrze domu - przytulna klasykaWnętrze domu - przytulna klasyka

Wnętrze domu - przytulna klasyka Wnętrze domu - przytulna klasyka
Wnętrze domu - przytulna klasyka Wnętrze domu - przytulna klasyka

Wnętrze domu - przytulna klasykaArchitektka umiejętnie przełamała klasyczną stylistykę wprowadzając do wnętrza designerskie meble, loftowe oświetlenie czy fantazyjne grafiki ścienne. Mimo pozornie kontrastujących ze sobą elementów wystroju, całość wnętrza jest bardzo spójna i przyjemna w odbiorze. Duża w tym zasługa dbałości o detal wykończenia i zindywidualizowany charakter koncepcji przestrzeni. Wszystkie meble w domu powstały według projektu Karoliny Żakiewicz, a każda element wystroju pełni we wnętrzu swoją rolę.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 20, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Sosnowy Kwitnące serca

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Lampa wisząca Cynamonowa moc kawy

  • Lampa wisząca Roma Mix

  • Lampa podłogowa Trójnóg Atramentowa moc