Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kleimy szprosy w szafkach kuchennych

Kleimy szprosy w szafkach kuchennych

Szafki kuchenne ze szprosami na szybkach wyglądają bardzo elegancko. Szczególnie pasują do kuchni o tradycyjnym wystroju i szafek z drewnianymi frontami. Często zdarza się jednak, że po kilku latach intensywnego użytkowania szprosy przyklejane do szybek po prostu odpadają.

Drzwiczki w szafkach kuchennych są ciągle otwierane i zamykane. To z pewnością najintensywniej używane meble w naszym domu. Szafki są narażone na uszkodzenia mechaniczne, a także na ciągłe działanie wilgoci i zanieczyszczeń kuchennych. W bezpośrednim sąsiedztwie strefy gotowania fronty szafek wymagają intensywnego mycia.

szafki_kuchenne

Bardzo często zdarza się, że szprosy na szybach drzwiczek kuchennych nie wytrzymują tak intensywnego użytkowania i po prostu odpadają. Pojawia się wówczas problem z ponownym zamocowaniem drewnianych lub metalowych szprosów na powierzchni szkła. Trudno jest znaleźć produkt, który trwale połączy drewno i powierzchnię szklaną. Dodatkowo pojawia się problem estetyki, bowiem po otwarciu drzwiczek widoczna pod szprosem ścieżka kleju szpeci mebel.

Dlatego do przyklejenia szprosów w szafkach kuchennych warto użyć uniwersalnego kleju-uszczelniacza Fix All Crystal. Jest to przeźroczysta masa klejąca, a przy tym produkt łatwy w stosowaniu i uniwersalny. Jego formuła jest oparta na polimerach MS, co oznacza że Fix All Crystal trwale skleja nawet tak trudne powierzchnie jak szkło, metal, drewno i tworzywa sztuczne. Ponadto masa jest odporna na działanie promieni słonecznych – nie zmienia koloru i nie matowieje z upływem czasu.

Zastosowanie Fix All Crystal nie wymaga specjalnego przygotowania klejonych powierzchni. Końcówkę aplikacyjną kartusza ucinamy przy samym końcu, aby uzyskać jak najwęższą ścieżkę kleju. Nakładamy Fix All Crystal na szpros i przykładamy do szyby. Fix All Crystal charakteryzuje się wysoką siłą spajania początkowego, nie ma więc potrzeby dodatkowego unieruchamiania klejonych elementów. Jeśli zauważymy, że nałożyliśmy zbyt dużą ilość kleju-uszczelniacza, czekamy aż masa się utwardzi. Dopiero potem ucinamy naddatki przy pomocy ostrego nożyka. Nie będzie z tym problemu, ponieważ Fix All po utwardzeniu pozostaje trwale elastyczny. Reszta opakowania będzie służyć nam do wykonywania wszelkich prac domowych wymagających klejenia lub mocowania.

Autor: Soudal

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty