Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Klejenie na gorąco. Sprawdź zastosowanie pistoletu do klejenia na gorąco…

Klejenie na gorąco. Sprawdź zastosowanie pistoletu do klejenia na gorąco…

Na pewno każdy z nas zmagał się z naprawą przedmiotów codziennego użytku. Jak w szybki i wygodny sposób naprawić ulubioną rzecz? Odpowiedź jest prosta! Pistolet do klejenia na gorąco sprawdzi się tu idealnie! Sprawdź jego zastosowanie i ciesz się oczekiwanymi rezultatami. 

Jak działa pistolet do klejenia na gorąco?

Pistolet do klejenia na gorąco to elektronarzędzie, które jest bardzo proste w obsłudze. Urządzenie to służy do zespolenia elementów za pomocą gorącego kleju. Przed rozpoczęciem pracy, nagrzewamy pistolet do odpowiedniej temperatury. Pistolet wyposażony jest w grzałkę, która wytwarza temperaturę 200 stopni Celsjusza. Po załadowaniu do pistoletu odpowiedniego sztyftu z klejem, wysoka temperatura zamienia klej w gorące spoiwo. Aby skleić ze sobą dwa elementy, naciskamy spust urządzenia, tak by z dyszy wypłynęła warstwa gorącego kleju.

Zalety pistoletu do klejenia na gorąco

Pistolet do klejenia na gorąco wykorzystamy do sklejenia wielu materiałów, takich jak: karton, plastik, drewno czy metal (po wcześniejszym nagrzaniu metalu). Urządzenie to pozwoli skleić drobne części, bez ubrudzenia rąk. Klej jest trwały, a po wyschnięciu spoiwa, sklejone rzeczy są gotowe do użytku. 

Zastosowanie kleju na gorąco

Klej na gorąco możemy zastosować przy drobnych naprawach w gospodarstwie domowym. Sklejenie pękniętego wazonu czy zabawki dziecka przy użyciu pistoletu do klejenia na gorąco jest bardzo proste i szybkie. Klej na gorąco jest również bardzo często wykorzystywany przy wykonywaniu ozdób świątecznych. Tworzenie własnych wyrobów, np. biżuterii przy użyciu kleju na gorąco ułatwi nam pracę. Coraz częściej też klej na gorąco zastępuje szycie. Zamiast zszywać kawałki materiału, można je skleić. Co ciekawe, klejem na gorąco można również uszczelnić spoinę między dwoma elementami. Klej na gorąco doskonale też sprawdzi się przy przyklejaniu płytek ceramicznych. Mimo trwałości kleju na gorąco, warto pamiętać, że po ponownym jego rozgrzaniu, możemy zdjąć okolicznościową dekorację i na nowo ją wykonać. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 7, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

  • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

  • Promocja

    Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

  • Plafon Vaio 3 White

  • Promocja

    Lampa wisząca Awena czarna

  • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny