Start Arrow InstalacjeArrow Klimatyzacja w mieszkaniu alergika

Klimatyzacja w mieszkaniu alergika

Alergia jest dziś uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Tylko w Polsce około 14 mln osób ma objawy alergii, a jej intensywna postać dotyka około 4 mln obywateli. W walce z codziennymi dolegliwościami pomóc mogą wysokiej jakości klimatyzatory.

Kwitnący problem

Zamknięte pomieszczenia domów czy mieszkań są częstym siedliskiem szkodliwych alergenów. Jednym ze sposobów walki z uciążliwymi drobnoustrojami jest systematyczne  wietrzenie pomieszczeń. Nie zawsze jednak pogoda na to pozwala. Z drugiej strony, przez otwarte okna do wnętrza mogą również przedostawać się silnie uczulające pyłki i kurz. Czy można wobec tego w jakikolwiek sposób ułatwić życie alergikom? Na rynku istnieje wiele leków oraz środków, których stosowanie pomaga minimalizować silne objawy alergii. Ale codzienne funkcjonowanie może także poprawić korzystanie z odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego.

Klimatyzacja vs alergia

alergiaKlimatyzatory na polskim rynku znane są już od lat. Wcześniej jednak, ze względu na wysoki koszt, cieszyły się zainteresowaniem jedynie zamożnych, dbających o luksusy i wygodę w swoim domu. Dziś niemal każdy może pozwolić sobie na zakup urządzenia klimatyzacyjnego i tym samym cieszyć się komfortem cieplnym oraz czystym, świeżym powietrzem we wnętrzach. Technologia klimatyzacyjna proponuje dziś coraz bezpieczniejsze i nowocześniejsze rozwiązania. Pokutujący dotychczas mit, że klimatyzacja szkodzi, już dawno został obalony. Korzystać
z klimatyzatorów mogą, a nawet powinni również cierpiący na alergie.

Dobry na alergię

Klimatyzator, taki jak np. Fujiaire ES 24 RC wyposażony w biofiltr efektywnie dezynfekuje nawet 95% szkodliwych mikrocząstek, takich jak grzyby, wirusy oraz ok. 99% unoszącego się w pomieszczeniu, pełnego alergenów kurzu. Usunięte drobnoustroje pozostają w filtrze i nie powracają do obiegu powietrza – mówi Agnieszka Fabiś, specjalista ds. klimatyzacji w firmie LARS. Dla alergików, to właśnie niewidoczne gołym okiem roztocza są największym zagrożeniem. Drobnoustroje te, pozostające w obiegu powietrzu, dostają się do naszych dróg oddechowych, zwiększając ryzyko schorzeń, takich jak np. niebezpieczna dla zdrowia astma. – Dlatego funkcja jonizacji powietrza, którą posiadają niektóre klimatyzatory usuwa jony dodatnie, unieruchamiając mikroorganizmy, przy jednoczesnym wypełnieniu pomieszczenia świeżym, czystym powietrzem – tłumaczy Agnieszka Fabiś. – Dzięki nowoczesnej technologii, filtry klimatyzatorów Fujiaire 24 RC zatrzymują i utleniają cząstki stałe – co pozwala na eliminacje dymu, kurzu i alergenów – ale również neutralizują zapachy oraz zanieczyszczenia gazowe – dodaje.
Tylko w ten sposób oczyszczone powietrze może być przyjazne dla domowników, a w szczególności alergików.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca Wire Kolor 3pł

  • Kinkiet Wire Kolor

  • Lampa stołowa Maja Black

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Black