Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Kolor na podłodze

Kolor na podłodze

Nie tylko nowe kolory ścian mogą odmienić wnętrza lub skorygować ich nieprawidłowe proporcje. Planując większy remont domu z wymienianiem posadzki w pomieszczeniach, warto poza względami praktycznymi, wziąć pod uwagę również kolor podłogi. Największy wybór kolorystyki dają oczywiście dywany i wykładziny, ale coraz szersza oferta paneli podłogowych, desek drewnianych i płytek ceramicznych również umożliwi nam stworzenie oryginalnych aranżacji.

Wybierając kolor podłogi należy pamiętać, że tak duży element aranżacyjny wpłynie na postrzeganie wnętrza.

(Najbardziej naturalną aranżacje pozwoli uzyskać podłoga drewniana lub panelowa, np. w kolorze dębu. fot. Classen, dąb Vicenza)

Zobacz także:

Jak urządzić małe mieszkanie?

Żywe kolory nie sprawdzą się, jeżeli urządzamy mały salon, który zostanie przytłoczony zbyt intensywną feerią barw. Dobrym rozwiązaniem jest więc tu jasna podłoga, np. buk, jesion czy klon. Ostatnio bardzo modny jest również kolor szary – podłogi drewniane czy panele laminowane w jasnym odcieniu szarości z białymi listwami przypodłogowymi dają bardzo efektowny wygląd niewielkiego, ale nowoczesnego mieszkania.

W małych wnętrzach uważajmy na kontrasty. Choć zupełnie jasne pomieszczenia mogą wydać się mdłe i nudne, to jednak intensywne akcenty stosujmy bardziej w dekoracjach czy dodatkach, niż w kolorach mebli czy ścian. Te ostatnie pozostawmy w odcieniach pastelowych, a meble wybierzmy w jednolitych czystych kolorach.

(Jednolite jasne wnętrza ożywią kolorowe dodatki. fot. F&F Home)

Meble i wyposażenie wnętrza powinny być proste, bez zdecydowanych zdobień. Jasna podłoga „gryzie” się z antykami i stylizowanymi przedmiotami. Dużo lepiej wygląda we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami tak surowej aranżacji, przy jasnej podłodze zdecydujmy się na wnętrza w stylu skandynawskim lub ekologicznym.

Mimo imponującej oferty wzorów i kolorów, urządzając małe mieszkanie powinniśmy ograniczyć się również do jednolitej kolorystyki wszystkich posadzek. Szczególnie należy zwrócić uwagę, by podłoga w przedpokoju harmonijnie łączyła się z kolorem podłogi w salonie, zwłaszcza, gdy rezygnujemy z drzwi wewnętrznych.

(Jednolita podłoga dodaje przestronności. fot. Torlys)

Zobacz także:

Jak urządzić duże wnętrza?

Duże wnętrza wykończone jasną podłogą sprawią wrażenie zimnych i budzących niepokój – spodobają się jedynie zwolennikom nowoczesnych wnętrz w minimalistycznym stylu.

(Nowoczesnym przestronnym wnętrzom przyświeca zasada: im mniej, tym lepiej. fot.Dekoral)

Częściej więc przestronne wnętrza wykańczane są ciemnymi kolorami podłogi, które nadadzą pomieszczeniom przytulności i elegancji. Imponująco wyglądają szczególnie podłogi z drewna egzotycznego, piękne i efektowne staną się dominującym elementem wystroju wnętrza.

(Przestronne wnętrza to duże pole do popisu. Ciemna postarzana podłoga może być tu łącznikiem stylów. fot. WITEX, kolekcja Ariosa)

Ciemna podłoga to doskonałe tło dla antycznych, stylizowanych czy też masywnych drewnianych mebli. Dzięki takiemu połączeniu stworzymy wnętrza w stylu pałacowym, orientalnym czy właśnie antycznym.

(Ciemna podłoga i odważne kolory ścian to pomysł na wnętrza w stylu orientalnym. fot. Dekoral)

(Ciemne wnętrza to elegancja i luksus. Pamiętajmy jednak, że zbyt mroczne pomieszczenia mogą negatywnie działać na psychikę. fot. Barker & Stonehouse)

Jeżeli jednak lubimy nowoczesne aranżacje wnętrz, ciemne drewno na podłodze dobrze jest połączyć z prostymi, ale „bogatymi” meblami, np. ze skórzaną sofą.

(Proste formy mebli i wyposażenia to cecha charakterystyczna nowoczesnych wnętrz. fot. Farby Magnat)

Następna »

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Aranżacje Wnętrz rodem ze Skandynawii | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-06-06 15:55:20

[...] często, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim. Mamy więc wykonane z drewna podłogi, meble i dużo dodatków – na przykład żaluzje okienne. (Wnętrza w stylu skandynawskim [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie