Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Kolorowe lampki – oryginalny prezent dla dziecka

Kolorowe lampki – oryginalny prezent dla dziecka

Co jest ważne, jeśli chodzi o wystrój pokoju dziecka? Dobrze jest wybrać wygodne, ergonomiczne meble i dobrać przyjazne kolory ścian. Liczy się jednak także właściwe oświetlenie. Nie ma wątpliwości, że pokój dziecięcy musi być jasny i wesoły. Światło powinno dawać poczucie komfortu i być na tyle intensywne, aby sprzyjało zarówno zabawie, jak i nauce.

Lampy wiszące do pokoju dziecka

Oświetlenie pokoju dziecka powinno być bardzo neutralne. Najlepiej, aby barwa światła była zbliżona do barwy światła dziennego. Niedopuszczalny w tym pomieszczeniu jest półmrok.

LAMPA WISZĄCA WIRE KOLOR 5PŁ

LAMPA WISZĄCA WIRE KOLOR 5PŁ

Jeśli jest to pomieszczenie niewielkie, dodatkowo z małym oknem, starajmy się dodać mu optycznie przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem są ściany białe lub w pastelowych kolorach – weźmy jednak pod uwagę wiek dziecka i jego preferencje kolorystyczne.

Najważniejszym elementem, jeśli chodzi o oświetlenie tego pomieszczenia jest lampa sufitowa. Daje ona światło jasne i rozproszone.

Powinna ona obejmować swoim zasięgiem dużą część podłogi, która jest lubianym miejscem zabaw. Wybór na rynku jest obecnie oszałamiający – możemy wybierać spośród wielu bardzo wyszukanych, bajkowych kształtów.

LAMPA FLEXI MINKY 3PŁ.

LAMPA FLEXI MINKY 3PŁ.

Kinkiety dziecięce

Nie zawsze jednak pokój dziecięcy potrzebuje aż tak intensywnego światła – dlatego warto też zamiennie stosować delikatniej świecące kinkiety.

Sprawdzą się na przykład podczas drzemki malucha. Pamiętajmy, że oglądanie telewizji w całkowitych ciemnościach, choć lubiane, jest niezdrowe dla oczu. Wówczas również warto wykorzystać kinkiety.

KINKIET RÓŻOWE MARZENIE

KINKIET RÓŻOWE MARZENIE

Lampki biurkowe dla dzieci

Drugą kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest oświetlenie biurka. Pamiętajmy, że dziecko spędza przy nim bardzo dużo czasu. Gdy są młodsze, chętnie się przy nim bawią – na przykład rysują i malują; gdy są starsze – odrabiają lekcje.

LAMPA BIURKOWA VAIO WHITE

LAMPA BIURKOWA VAIO WHITE

Lampa biurkowa powinna oświetlać całą wykorzystywaną powierzchnię blatu. Ustawmy ją tak, aby padające cienie nie przeszkadzały dziecku w pracy – dziecko praworęczne powinno mieć lampkę po lewej, a leworęczne po prawej stronie.

LAMPKA BIURKOWA FIRE

LAMPKA BIURKOWA FIRE

Lampki nocne dla dzieci

Rodzice młodszych dzieci dobrze wiedzą, jak trudne bywa nakłonienie pociech do pójścia spać. Zastanówmy się, czemu tak się dzieje – być może dziecko boi się ciemności? Tutaj z pomocą może przyjść odpowiednia lampka nocna.

Jej światło nie może być zbyt mocne – nie powinno rozbudzać dziecka, ale musi mu dać poczucie komfortu.

LAMPKA STOŁOWA KROPKI HOPKI

LAMPKA STOŁOWA KROPKI HOPKI

Bezpieczne oświetlenie pokoju dziecka

Dobrym rozwiązaniem są lampy wykorzystujące technologię LED. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że nie nagrzewają się, przez co są bezpieczne dla maluchów. Ponadto charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Kwestią o której często zapominamy, a której nie powinno się lekceważyć jest zapewnienie dziecku swobodnego dostępu do włącznika. Powinien się on znajdować na wysokości dostosowanej do wzrostu dziecka. Optymalna wysokość to około 1 – 1,3 m. od podłogi.

LAMPKA DZIECIĘCA MONKEY LED

LAMPKA DZIECIĘCA MONKEY LED

Pamiętajmy też o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Na przykład w pokoju małego dziecka lampka nie może stać na podłodze, gdyż wówczas o wypadek nietrudno.

Również niedopuszczalne jest umieszczenie przewodu zasilającego w zasięgu ręki kilkulatka. Chyba każdy rodzic jest w stanie wyobrazić sobie potencjalne niebezpieczeństwo.

LAMPKA DZIECIĘCA LED PEGASUS 8W

LAMPKA DZIECIĘCA LED PEGASUS 8W

Jeśli będziemy pamiętali o przestrzeganiu powyższych kwestii, z pewnością uda nam się stworzyć bezpieczne, wygodne i ergonomiczne miejsce do zabawy i nauki. Ponadto sprawimy, że pokój dziecięcy będzie miejscem przytulnym i komfortowym, dającym poczucie bezpieczeństwa.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 7, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty