Start Arrow OgródArrow Kolorowy ogród: rośliny ogrodowe kwitnące latem

Kolorowy ogród: rośliny ogrodowe kwitnące latem

Wiosną nasze ogrody stają się kolorowe i pachnące. Najwięcej czasu w ogrodzie spędzamy jednak latem. Co powinno pojawić się w ogrodzie, byśmy w letnich miesiącach mogli cieszyć się uroczym widokiem i wspaniałym zapachem? Które rośliny zakwitną latem?

Większość z kwitnących latem kwiatów sadzimy wiosną. Olbrzymią popularnością cieszą się dalie, begonie bulwiaste oraz mieczyki. Przyczyną tego jest głównie łatwość ich uprawy i piękny wygląd, a także duża ilość odmian.

(Begonia zawdzięcza swą popularność pięknym, niezliczonym kwiatom i bogatej kolorystyce.)

Jeśli zależy nam na bogactwie kolorów, wato wybrać aksamitki. Te łatwe w uprawie rośliny jednoroczne występują aż w pięćdziesięciu odmianach, spośród których każda ma inny kolor! Podobnie niekłopotliwe są także azalie letnie, zwane również godecjami. Ich kwiaty są niezwykle efektowne – są sporych rozmiarów i występują w czerwonej, różowej i białej wersji kolorystycznej. Cała roślina osiąga wysokość około 40 centymetrów.

(Podstawową zaletą aksamitek jest długość okresu ich kwitnienia. Rozpoczyna się on w lipcu i kończy się wraz z nadejściem pierwszych przymrozków.)

Bardzo ciekawie prezentuje się także maciejka, znana również jako lewkonia długopłatkowa. Jej niewielkie, różowo-fioletowe kwiaty oprócz ciekawego wyglądu mają jeszcze inną zaletę – otwierają się wieczorem, wydzielając wspaniały zapach. Możemy także postawić na mniej znane, a równie oryginalne rośliny, takie jak pacioreczniki, tygrysówki pawie, acidantery dwubarwne, zawilce wieńcowate oraz liatry kłosowe. Wszystkie wymienione gatunki charakteryzują się bogatą kolorystyką. Już kilka kwiatów posadzonych obok siebie tworzy ciekawy, ozdobny akcent.

(Zawilce i lewkonie są wdzięczną dekoracją przydomowych ogrodków.)

Dużo radości sprawi nam również uprawa słoneczników, które kwitną od lipca do września. A kiedy głowy roślin zmienią kolor na brązowy możemy pozyskiwać z nich tak lubiane nasiona słonecznika. Bogate w witaminy i minerały, są doskonałym dodatkiem do potraw, a także świetną przekąską.

(Z uwagi na to, że słoneczniki osiągają sporą wysokość, warto zasadzić je w zacisznych miejscach przy budynku czy parkanie.)

Warto też wybrać kwitnące krzewy ozdobne. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o różach – te najefektowniej kwitnące krzewy cieszą nasze oczy od czerwca do października. Inne kwitnące latem krzewy to między innymi budleja Dawida, hortensja drzewkowata, abelia i hibiskus.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcia: Dreamstime

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 27, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Jakie rośliny dwuletnie wysiewamy w czerwcu? | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-06-10 07:41:08

[...] lata to czas, kiedy rozpoczynamy siew nasion wieloletnich roślin zielnych. Zaliczamy do nich rośliny dwuletnie. Jakie gatunki najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę? Oto kilka [...]

Rośliny Ogrodowe - fuksja | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-07-12 08:53:54

[...] Rośliny ogrodowe kwitnące latem [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty