Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Komfortowa garderoba. Stwórz własną przestrzeń!

Komfortowa garderoba. Stwórz własną przestrzeń!

Garderoba to wbrew pozorom ważne pomieszczenie w mieszkaniu. To właśnie tam przechowasz wszystkie ciuchy i niezbędne oraz zbędne rzeczy. Aby dobrze zagospodarować przestrzeń w garderobie, należy w sposób maksymalny ją wykorzystać. Posegregowane rzeczy powinny mieć swoje miejsce. Wówczas nie będzie Ci trudno znaleźć tej konkretnej, nawet w pośpiechu. Jak w dobry sposób wykorzystać przestrzeń w swojej garderobie? Oto kilka wskazówek.

Warto pamiętać, iż zamknięta garderoba sprawdzi się najlepiej w przestronnych pomieszczeniach. Ściany zamkniętej garderoby wyznaczą nam jej granice. Ta w kształcie kwadratu będzie najwygodniejsza, gdyż jej pojemność będzie większa. Dwie głębokie szafy umiejscowione wzdłuż dwóch ścian, zapewnią swobodne przejście pomiędzy nimi. W garderobie niezbędne jest duże lustro, zawieszone trochę wyżej – tak, aby widoczna była cała Twoja sylwetka. Alternatywą do wiszącego lustra może być lustro stojące. Wszystko zależy od Twoich upodobań.

Kolejnym ważnym elementem jest wentylacja. Idealnym rozwiązaniem byłoby okno, jednak nie wszystkie garderoby je posiadają. Najprostszym więc rozwiązaniem będzie zamontowanie kratki wentylacyjnej w drzwiach garderoby lub w jej ścianie. W garderobie powinno być także jasno. Warto więc umieścić w szafach dodatkowe oświetlenie. Listwy oświetleniowe bądź halogeny doskonale rozproszą światło, idealnie oświetlając wnętrze. Innym sposobem na rozjaśnienie garderoby jest pomalowanie jej odpowiednim kolorem. 

Jeśli z garderoby korzystają dwie osoby, warto wydzielić dwie strefy. Takie rozwiązanie będzie komfortowe dla obu stron. Jeśli wolisz przechowywać ciuchy na półkach, nie montuj drążków na wieszaki. I odwrotnie. Garderoba powinna być w pełni funkcjonalna i wygodna, gdyż codziennie z niej korzystasz. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 9, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

  • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

  • Lampa wisząca Galaxy 1646

  • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

  • Plafon Vaio 5 Gray

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza