Start Arrow Wiadomości Arrow Komfortowe rozwiązanie do męskiej łazienki

Komfortowe rozwiązanie do męskiej łazienki

Pisuary spotyka się obecnie głównie w budynkach publicznych, jednak sprawdzą się także w domach mieszkalnych jako funkcjonalne rozwiązanie dla męskiej części użytkowników. Dzięki systemom podtynkowym można je łatwo dopasować do każdej łazienki. Armatury sterowane ręcznie lub sensorycznie gwarantują wygodę użytkowania, oszczędność miejsca, estetykę i higienę. 

Do wyposażenia łazienek przywiązujemy coraz większą wagę, dbając nie tylko o ich modny wygląd, lecz także maksymalny komfort użytkowania. W nowoczesnych przestrzeniach tego typu można spotkać dodatkowe rozwiązania, które nie tylko mają podnieść komfort codziennych czynności higienicznych, lecz także zmniejszyć zużycie wody. Należy do nich między innymi pisuar, który sprawdzi się zwłaszcza w domach z przewagą mężczyzn. Niektórzy inwestorzy obawiają się jednak, że takie rozwiązanie może popsuć estetykę pomieszczenia lub być trudne w utrzymaniu w czystości. Nic bardziej mylnego – podtynkowe spłuczki nie tylko pozwalają na dopasowanie tego typu przyboru do reszty wyposażenia, lecz także zapewniają higienę. W zależności od indywidualnych wymagań można wybrać mechanizm ręczny lub elektroniczny.

for. Schell

Niewidoczne mechanizmy – na co zwracać uwagę?

Obowiązującym trendem w projektowaniu łazienek jest ukrywanie widocznych elementów instalacji i zamocowań, dzięki czemu można zachować estetyczny, nowoczesny wygląd pomieszczenia. Obecnie, oprócz systemów spłukiwania do WC, na rynku dostępne są również podtynkowe spłuczki do pisuarów, które można subtelnie ukryć w ścianie szkieletowej lub przedściance. Tego typu rozwiązania składają się ze stelaża, ukrytej w kompaktowej obudowie armatury podtynkowej i zewnętrznej płyty pozwalającej na uruchamianie spłukiwania. Jedynymi widocznymi elementami takiej instalacji są estetyczny sterownik w postaci np. przycisku, oraz miska pisuarowa. Dzięki temu można zamontować WC tuż obok pisuaru, zachowując spójność estetyczną obydwu przyborów sanitarnych. Wybierając system podtynkowy, warto zwrócić uwagę na kwestie takie jak między innymi łatwość montażu, elastyczność stosowania, oszczędność zużycia wody czy szumy towarzyszące spłukiwaniu. Dla przykładu moduł montażowy SCHELL MONTUS posiada w swojej konstrukcji odizolowane akustycznie przyłącze do montażu pisuaru i stopki umożliwiające dopasowanie do miejsca, w którym jest ustawiany. Do stelażu montowana jest armatura spłukującą COMPACT II w I klasie szumów, która działa niemal bezgłośnie. Przepływ na poziomie 0,3 l/s gwarantuje efektywne spłukiwanie przy ograniczeniu zużycia wody w porównaniu ze spłuczką WC, gdzie objętość wody zużywanej na jedno spłukanie może być nawet cztery razy większe. Nowoczesne systemy spłukiwania oferują oszczędność i higienę także dzięki funkcjonalnym opcjom uruchamiania. W zależności od wymagań mechanizm COMPACT II można połączyć z tradycyjną płytą mechaniczną lub sensorem podczerwieni.

fot. Schell

fot. Schell

Estetyka i automatyczna kontrola higieny

Czasy, gdy pisuar był nieestetycznym i mało higienicznym rozwiązaniem, zniknęły w miarę wprowadzania coraz bardziej designerskiej ceramiki i przycisków o minimalistycznym designie. Płyta przyciskowa SCHELL EDITION to stylowe rozwiązanie dostępne w kolorze chrom lub biel alpejska, dzięki czemu można dobrać wersję najlepiej dopasowanej do charakteru łazienki. Aby uruchomić spłukiwanie, wystarczy lekkie dotknięcie przycisku, zaś zamknięcie następuje samoczynnie. Bardziej zaawansowane funkcje oferuje elektroniczny sterownik EDITION E z sensorem podczerwieni, który uruchamia spłukiwanie automatycznie, bez potrzeby dotykania płyty. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest zupełna bezobsługowość – miska pisuarowa jest spłukiwana po każdym użyciu ze zwłoką od 1 do 15 sekund po odejściu użytkownika z zasięgu fotokomórki. W zależności od wielkości pomieszczenia można dodatkowo ustawić zasięg sensora na krótki, średni lub długi. Dodatkową funkcją, która gwarantuje maksimum higieny w razie długiego przestoju w użytkowaniu, jest spłukiwanie antystagnacyjne. Mechanizm przepłukuje miskę pisuarową i instalację po 24 godzinach od ostatniego użycia, eliminując możliwość namnażania się drobnoustrojów. Sterownik SCHELL EDITION E można zamontować w dowolnym czasie bez pracochłonnych przeróbek instalacji. Wystarczy wybrać model na baterię alkaliczną o mocy 6 V zamiast wersji zasilanej sieciowo.

fot. Schell

fot. Schell

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 11, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: woda i kanalizacja w domu

Obejrzyj zdjęcia domowników