Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Komfortowy sen – sprężyny kieszeniowe

Komfortowy sen – sprężyny kieszeniowe

Dzisiejsze materace sprężynowe mają już niewiele wspólnego z tymi, które produkowane były dawniej. Wystające, pęknięte i skrzypiące sprężyny dostarczały nieprzyjemnych wrażeń, a przede wszystkim uniemożliwiały spokojny sen. O komforcie nie mogło być mowy.

We współczesnych modelach materacy stosuje się różnego rodzaju wkłady. Obok lateksu, pianki termoelastycznej, czy kokosu, dużą popularnością cieszą się sprężyny kieszeniowe. Na konstrukcję takiego wypełnienia składają się osobne kieszenie ze sprężynami w środku, które nie są ze sobą połączone jak sprężyny typu bonnell.Dzięki kieszeniom poszczególne sprężyny nie zakłócają wzajemnie swojej pracy, co w rezultacie daje efekt punktowej elastyczności. Oznacza to, że materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku i jego najbliższym sąsiedztwie.

Zdecydowana większość naszych materacy kieszeniowych posiada aż siedem stref twardości – mówi Tomasz Goc, dyrektor sprzedaży i marketingu z Fabryki Materacy JANPOL. Dzięki temu z łatwością dopasowują się one do anatomicznych krzywizn kręgosłupa, umożliwiając jednocześnie prawidłowe ułożenie poszczególnych partii ciała. Dodatkowym atutem kieszeni jest to, że tłumią odgłosy uginających się sprężyn, co z pewnością docenią wszyscy ci, którzy często zmieniają pozycję ciała w czasie snu.

Materace sprężynowe, ze względu na rodzaj zastosowanych sprężyn, dzielą się na trzy typy: bonnell, kieszeniowe oraz  multipocket. Różnią się od siebie wysokością wkładu, konstrukcją i gęstością upakowania. Na szczególną uwagę zasługuje Multipocket, który jest idealnym rozwiązaniem  nawet dla najbardziej wymagających.

Jego konstrukcja jest taka sama jak w sprężynach typu kieszeniowego, jednak gęstość upakowania jest znacznie większa: na jednym metrze kwadratowym znajduje się aż 500 sprężyn– tłumaczy Tomasz Goc z Janpolu. Dzięki temu, uzyskaliśmy efekt jeszcze lepszego dopasowania do kształtu ciała. Zwiększyła się także trwałość materaca.

materac sprezynowy

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

 • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

 • Lampa wisząca Galaxy 1646

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Promocja

  Lampa podłogowa Trójnóg Webo Black

 • Kinkiet Diamond Black

 • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

 • Plafon Vaio 5 Gray

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza