Start Arrow InstalacjeArrow Kominek w salonie. Czy palenie w kominku szkodzi domownikom?

Kominek w salonie. Czy palenie w kominku szkodzi domownikom?

Zobacz także:

drewno na opał

Już teraz zadbaj o drewno na opał. Jak przygotować i układać drewno do suszenia?

Drewno opałowe powinno zostać odpowiednio przygotowane i wysuszone, zanim użyjemy je do ogrzania domu. Sezonowanie drewna trwa wiele miesięcy, dlatego też już teraz warto pomyśleć o przygotowaniu drewna na opał na następną zimę.

kominek w mieszkaniu

Kominki bez dymu, sadzy i komina? To możliwe

O salonie z kominkiem marzy wielu inwestorów budujących domy czy kupujących mieszkania. Ci drudzy często jednak muszą zrezygnować z domowego paleniska, a i właściciele domów jednorodzinnych z niechęcią myślą o uciążliwych zadaniach związanych z użytkowaniem i konserwacją paleniska.

jak dobrac moc kozy

Wolnostojące kozy: jak dobrać moc pieca kominkowego?

Piec kominkowy, czyli popularna koza to atrakcyjny pomysł na ogrzanie pokoju dziennego. Stanowi jego dodatkową dekorację, dzięki stylizowanej czy nowoczesnej formie, którą dopasować można do każdej aranżacji. Cieszy widokiem żywego ognia, a montaż kozy jest znacznie tańszy i prostszy od tradycyjnego kominka. Zanim kupimy jednak piec kominkowy, zwróćmy uwagę na moc urządzenia, którą dobiera się do kubatury pomieszczenia.

kominek w salonie

Kominek w salonie z podręcznym składem drewna

Miejsce na skład drewna przy kominku nie jest konieczne, ale warto o nie zadbać dla własnej wygody. Wiedząc, ile średnio potrzeba drewna na np. dobę, możemy przygotować odpowiednią liczbę kawałków opału, dzięki czemu chcąc dołożyć drewno do paleniska, nie będziemy zmuszeni każdorazowo wychodzić do zewnętrznego składu drewna.

« Wstecz

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 22, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Maciek Odpowiedz 2018-02-24 01:15:04

Jeśli w kominku będziesz palić suchym drewnwm to będzie ok. A jeszcze lepiej brykietem bo ten wcale dymu nie daje. Mnóstwo mitów narosło wokół palenia w kominku odnośnie skomplikowanej obsługi, czyszczenia, dymienia i wysokich kosztów. Wszystko to mity. Ja palę brykietem liściastym jedną paczkę codziennie po powrocie z pracy. Nie mam w ogóle dymu, cofek, nawet nie można wyczuć po zapachu się pali!! Szybę czyszczę tylko 2x w sezonie - i tylko dlatego, że lubię widok ognia. Popiół odkurzam odkurzaczem raz na jeden, dwa tygodnie. Jak napalę o 17-tej to pali się 3-4 godziny do 21-szej a potem nagrzany kominek z żarem nadal ciepło aż do rana. W domu temperatura rośnie od 22 st. C przed napaleniem do 24 a nawet 25 wieczorem (tak mam teraz w okresie mrozów -10 st. C). Przez cały sezon zużywam około tony brykietu, za około 650 zł. Oczywiście mam też podstawowe ogrzewanie gazowe ale dzięki kominkowi gazu spalam niecałe 2000m3 przez cały rok łącznie z podgrzewaniem wody do kąpieli itd. Kominek ma kluczowy udział w zmniejszeniu zużycia gazu. Łączny koszt gazu i brykietu do ogrzewania mojego domu 250m2 wraz z ciepłą woda oscyluje wokół 4 tys. zł za rok. Pozdrawiam Maciek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black