Start Arrow InstalacjeArrow Kominki, kozy, czy biokominki – ciepło które przyciąga…

Kominki, kozy, czy biokominki – ciepło które przyciąga…

Artykuł sponsorowany

Gdy myślimy o swoim pierwszym domu lub mieszkaniu, najczęściej nie wyobrażamy go sobie bez kominka. Oczami wyobraźni widzimy hipnotyzującą grę płomieni, a ciepło bijące z nich kusi nas i przyciąga. Niestety musimy liczyć się z tym, że nasze wizje nie zawsze będą możliwe do spełnienia w praktyce.

Zastanawiamy się, jaki kominek: otwarte palenisko czy może wkład kominkowy, a może stylowy piec wolnostojący? Jak w przypadku każdych decyzji, tutaj również musimy liczyć się z istniejącymi ograniczeniami, nie tylko związanymi z własnym budżetem, ale również z ograniczeniami technicznymi. Na szczęście obecnie na rynku jest sporo firm, które poprzez bogatą ofertę doradzą nam i ułatwią podjęcie decyzji.

(Kominek Mila, fot. Kratki.pl)

Jeżeli jesteśmy właścicielami domku lub mieszkania znajdującego się w starej kamienicy, w którym doprowadzony jest osobny ciąg kominowy, a budżet nie pozwala nam na to, by zakupić wkład kominkowy i wykonać do niego indywidualną zabudowę to możemy zdecydować się na piec wolnostojącego typu koza.

(Koza K8 tunel, fot. Kratki.pl)

Należy pamiętać, że obecnie kozy znacznie odbiegają od przyjętych stereotypów, przede wszystkim pod względem wizualnym. To nie jest „trociniak” czy „cyganek”, ale elegancki piec, który doskonale wpasuje się zarówno w konwencję nowoczesnych pomieszczeń, jak i niebanalnych rustykalnych wnętrz.

(Koza S10 Orasa, fot. Kratki.pl)

(Koza K10, fot. Kratki.pl)

W bardziej komfortowej sytuacji są posiadacze domów którzy mają warunki na to, by wykonać kominek wraz z obudową. Wizualnie takie kominki prezentują się bardziej imponująco, a ponadto przy zastosowaniu systemu DGP lub w przypadku kominka z płaszczem wodnym włączonym do instalacji c.o. potrafią zapewnić komfort cieplny w całym domu.

(Kominek Oliwia z płaszczem wodnym, fot. Kratki.pl)

Dodatkowym atutem jest również obudowa kominka, ponieważ mnogość wyboru materiału pozwoli nam na idealne dopasowanie do wnętrza. Kamień, cegła czy może kafle? Wszystko zależy od naszych upodobań oraz wyobraźni i zapewne takim kominkiem będziemy cieszyć się jak najczęściej.

(Kominek Zuzia, fot. Kratki.pl)

(Kominek Amelia, fot. Kratki.pl)

Nie wszyscy jednak mogą w domu czy mieszkaniu zamontować kominek: nie pozwalają na to przepisy lub brak odpowiedniej instalacji. Bardzo interesującą alternatywą dla tradycyjnego kominka są tak zwane biokominki.

(Biokominek Misa, fot. Kratki.pl)

(Biokominek Alpha, fot. Kratki.pl)

Na pewno niezaprzeczalnym ich walorem jest fakt, iż można je zamontować praktycznie wszędzie, bez względu czy jest to dom jednorodzinny czy też mieszkanie w bloku, ponieważ takie kominki nie wymagają podłączenia do komina. Można je umieścić na ścianie, na podłodze w salonie, sypialni, na tarasie, ale również pozwolą nam zmienić łazienkę w domowe SPA. Prosty sposób instalacji oraz bogata oferta form i wzorów umożliwia realizację najbardziej wymyślnych pomysłów dekoracyjnych, a jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia projektanta.

 

 

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

meblolandnet-pl Odpowiedz 2012-09-18 15:12:10

taki kominek genialna sprawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje