Start Arrow Wiadomości Arrow Kominy zewnętrzne – kiedy brak szachtów kominowych

Kominy zewnętrzne – kiedy brak szachtów kominowych

O wyborze komina decydujemy najczęściej podczas projektowania domu. Co jednak zrobić z mieszkaniami z rynku wtórnego, które mają niesprawne bądź zajęte szachty kominowe?

(System dwuścienny ZEN)

Odpowiedzią na ten problem mogą być kominy zewnętrzne. Mocuje się je bezpośrednio do wybranej zewnętrznej ściany domu. Posiadają zewnętrzny płaszcz wykonany ze stali szlachetnej, który eliminuje konieczność obudowywania tego typu systemów. Dzięki tym cechom stalowe systemy kominowe dwuścienne pełnią rolę samodzielnego komina na zewnątrz budynku. Za przykład może tutaj posłużyć System ZEN firmy MK Systemy Kominowe.

System dwuścienny izolowany, stosowany, jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów atmosferycznych i kominków. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego ( pieca, kominka), w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie.

Charakteryzuje się wyjątkowym , designerskim wyglądem. Wyróżnia go brak obejm, przez co wygląda stylowo i pasuje zarówno do nowoczesnych domów, jak i budynków starszych. Występuje w wersji Premium-na paliwa węgiel, drewno, pellet, eko-groszek. System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 600C.

Autor: Materiały producenta


Wszystkie komunikaty (7748)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 20, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Jaki wybrać komin do nowego domu? Rodzaj kotła i charakter pracy | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-11-26 15:00:23

[...] które mają niesprawne bądź zajęte szachty kominowe? Odpowiedzią na ten problem mogą być kominy zewnętrzne. Mocuje się je bezpośrednio do wybranej zewnętrznej ściany domu. Posiadają zewnętrzny [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu