Start Arrow Wiadomości Arrow Konkurs KOŁO na projekt łazienki 2016

Konkurs KOŁO na projekt łazienki 2016

Tegorocznym partnerem konkursu jest Miasto Płock. Co ważne dla uczestników konkursu oraz mieszkańców miasta, miasto jest gotowe zrealizować budowę toalety wg projektu konkursowego, któremu w czerwcu 2016 r. zostanie przyznana nagroda główna.

Przedmiotem konkursu jest projekt koncepcyjny wolnostojącej toalety miejskiej w Płocku, której forma zostanie harmonijnie dopasowana do otoczenia al. Antoniego Roguckiego.

Szczegóły i regulamin konkursu: www.konkurskolo.pl

***

Konkurs KOŁO na projekt łazienki ma wieloletnią tradycję i jest szeroko rozpoznawany w branży architektonicznej oraz wśród miejskich aktywistów. Skierowany jest do architektów i projektantów – studentów oraz absolwentów, którym daje możliwość stworzenia projektu obiektu użyteczności publicznej – toalety wielofunkcyjnej – który ma szansę na realizację. Przykładem poprzednich realizacji konkursowych jest np. Pawilon Plażowy w Warszawie, doceniony także przez zagraniczne media branżowe jak Archdaily oraz oddana do użytku mieszkańców w listopadzie 2015 r. toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie.

Pawilon plażowy w Warszawie, fot. Jarek Kąkol

Toaleta w Kazimierzu Dolnym, fot. Jarek Kąkol

Deficyt toalet publicznych to duży problem dla mieszkańców polskich miast. Pod koniec 2015 r, w ramach akcji Nie olewamy miasta, której partnerem jest marka KOŁO, organizatorzy zapytali mieszkańców 8 największych miast w Polsce, czego im w ich miastach brakuje. Na podstawie zebranych zgłoszeń powstała Mapa miejskich potrzeb. Wśród 5 głównych potrzeb, mieszkańcy wskazali m.in.  potrzebę wybudowania nowych toalet publicznych.

Inicjatywa Nie olewamy miasta ma swoje źródło w wieloletniej tradycji konkursu KOŁO na projekt łazienki publicznej, a za inspirację do jej powołania posłużyły doświadczenia organizatorów we współpracy z twórczymi środowiskami architektów i projektantów.

www.nieolewamymiasta.pl  / www.facebook.com/nieolewamymiasta

Dodane przez: newss

Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 16, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty