Start Arrow OgródArrow Konserwacja narzędzi ogrodowych

Konserwacja narzędzi ogrodowych

Wiosną i latem często zdarza się, że gdy chcemy przystąpić do wykonywania prac w ogrodzie, zauważamy, jak sfatygowane są nasze narzędzia ogrodowe. Takiej sytuacji da się uniknąć – wystarczy, że w tym roku przed nadejściem zimy odpowiednio je zabezpieczymy. Wówczas będą nam służyć dłużej i działać skuteczniej.

Narzędzia do kopania i cięcia

Zobacz także:

Narzędzia, które służą do kopania (na przykład łopaty, grabie, czy motyki) należy oczyścić z ziemi i resztek roślin. Jeśli zanieczyszczenia są bardzo uporczywe, pomóc nam może druciana szczotka.

Aby mieć stuprocentową pewność, że usunęliśmy bakterie i zarodniki grzybów, urządzenia warto na chwilę zanurzyć we wrzątku, ewentualnie przetrzeć spirytusem. Następnie dokładnie należy je wysuszyć, a części wykonane z metalu posmarować cienką warstwą oleju lub specjalnie przeznaczonym do tego celu środkiem konserwującym.

 

(Narzędzia do prac ręcznych należy dokłądnie oczyścić)

Podobnie postępujemy, jeśli chodzi o nożyce do żywopłotu, sekatory i inne narzędzia do cięcia. Jeśli na ostrzach nożyc i sekatorów pozostały resztki żywicy, możemy ją bez trudu usunąć przy pomocy rozpuszczalnika lub nafty.

Urządzenia elektryczne i spalinowe

Większość urządzeń spalinowych i elektrycznych po całym sezonie intensywnej pracy wymaga naprawy lub ostrzenia. Jeśli uszkodzenia są bardzo duże, warto w tym celu oddać je do serwisu. Miejsca w których podłączone są przewody elektryczne smarujemy preparatem przeciwkorozyjnym.

Jeśli chodzi o kosiarkę, warto zajrzeć pod spód urządzenia. Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń, metalowe części muszą być zabezpieczone przed korozją, zaś korpus oczyszczamy z trawy. Jeśli noże są już bardzo zużyte, powinny być wymienione na nowe.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród