Start Arrow Wiadomości Arrow Kontrolowany zakup – wybieramy stelaż podtynkowy

Kontrolowany zakup – wybieramy stelaż podtynkowy

Stelaż podtynkowy

Przycisk spłukujący to jedyny widoczny element zabudowy stelaża. Dlatego tak istotny jest jego design i spójność ze stylem aranżacji łazienki. Już na etapie wyboru modułu zwróćmy uwagę na dwie kwestie. Czy wszystkie przyciski są kompatybilne ze wszystkimi modelami stelaży podtynkowych producenta, po drugie – czy pasuje do nich także ceramika sanitarna, włączając toalety myjące i miski typu „rimless”? Chodzi o to, żeby w dowolnym momencie móc wybrać model przycisku wpisującego się w styl aranżacji naszej łazienki – wyjaśnia Andrzej Majewski, Specjalista ds. Technicznych w firmie TECE.

Solidna i przemyślana konstrukcja

Wybór stelaża często determinuje sytuacja projektowa. Nie zawsze możliwa jest instalacja standardowa, tzn. prostopadle do ściany. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na to, jakie warianty oferuje dany stelaż – czy jest opcja montażu do ściany bocznej, pod kątem 45°, a także w ścianach lekkich g-k lub do posadzki jako wolnostojąca wyspa. To pozwoli nam odpowiednio zaaranżować przestrzeń, a nawet poprawić jej ustawność.

Z kolei prosta budowa, ograniczona do minimum ilość elementów montażowych czy brak konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi mają wpływ na łatwość instalacji. Chociaż zazwyczaj nie dokonujemy jej sami, ale oddajemy w ręce wyspecjalizowanych fachowców, warto zwrócić uwagę na te kwestie. Sprawny montaż to bowiem pewność, że prace wykończeniowe przebiegną w określonym terminie, a sam budżet przeznaczony na remont będzie pod kontrolą – mówi ekspert TECE.

Łatwość i krótszy czas instalacji zapewni także hamulec nożny stelaża. Umożliwia on ustawienie odpowiedniej wysokości, a tym samym bezproblemowy montaż przez jedną osobę. Zwróćmy także uwagę na to, jaki jest zakres regulacji stopek montażowych i czy zadeklarowane przez producenta obciążenie konstrukcyjne wynosi minimum 300 kg.

Szczelna spłuczka

Bezpieczeństwo i bezawaryjne działanie systemu gwarantuje zmontowana fabrycznie spłuczka podtynkowa. Tu warto zwrócić uwagę na jej pojemność, możliwość regulacji i wyboru ilości spłukiwanej wody, ciche działanie czy łatwy dostęp do zaworu poprzez otwór rewizyjny.

Opcja ustawienia ilości spłukiwanej wody pozwala na oszczędne gospodarowanie i dostosowanie parametrów do indywidualnych preferencji. Dla przykładu – regulacja w zakresie 6/3 l pozwala na efektywne jej użytkowanie, bez konieczności ponownego uruchamiania spłuczki czy oczekiwania na jej napełnienie. Zwróćmy uwagę na to, czy spłuczka podtynkowa zmontowana jest fabrycznie. Nie bez znaczenia jest także nienaruszona plomba, która gwarantuje jej czystość, kompletność i sprawne funkcjonowanie – wyjaśnia Andrzej Majewski z firmy TECE.

To, co przemawia za wyborem danego stelaża, to nie tylko omówione wyżej kwestie, ale także doświadczenie producenta, wieloletnia gwarancja na wszystkie elementy systemu czy serwis i wsparcie ekspertów w każdej sytuacji. Stelaż montowany jest na stałe pod tynkiem. Dlatego trzeba pamiętać, że późniejsza ewentualna wymiana będzie wiązała się z kolejnym remontem łazienki. Warto zatem decydować się na rozwiązania sprawdzone, wysokiej jakości, do którego producent zapewnia części zamienne – nawet do starszych modeli.

Dodane przez: j2cd

Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 2, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Nowe

  Kinkiet AQUA 2X3W LED

 • Nowe

  Kinkiet SHINE 13,8W LED

 • Kosz na bieliznę Curver INFINITY 60L (pióra)

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM Gray

 • Kosz do magla Curver KNIT 40L (brązowy)

 • Promocja

  Kosz na śmieci Curver Dominik CE 25L beżowy

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: łazienka

Obejrzyj zdjęcia domowników