Start Arrow OgródArrow Kosiarka samojezdna: akcesoria do kosiarki na cały rok w ogrodzie

Kosiarka samojezdna: akcesoria do kosiarki na cały rok w ogrodzie

W co wyposażyć kosiarkę, by znalazła zastosowanie nie tylko do koszenia trawnika, ale i innych prac, pielęgnujących nasz ogród o każdej porze roku? Dodatkowe zestawy akcesoriów sprawią, że kosiarka samojezdna stanie się uniwersalnym sprzętem, z którego korzystać będziemy mogli przez cały rok.

Jesień to czas na pielęgnację ogrodu i zabezpieczenie go przed zbliżającą się zimą. Koszenie trawy to jedna z wielu prac, jakie czekają na właścicieli ogrodów. Kosiarka samojezdna w prosty sposób pomoże nam zadbać o trawę. Jej zakup to jednak inwestycja na wiele lat, warto więc poznać wszystkie możliwości, jakie daje nam to uniwersalne urządzenie.

Kosiarka samojezdna: czy można wyposażyć kosiarkę w dodatkowe akcesoria?

Aby maszyna mogła zostać dodatkowo doposażona, musi być przygotowana do większego obciążenia pracą oraz większym ciężarem. Na sam początek, powinniśmy zwrócić uwagę na solidny i żeliwny przedni most, który umożliwia zawieszenie na nim cięższego wyposażenia. Dzięki temu możemy do naszej kosiarki zamontować szeroki pług, który doskonale sprawdzi się zimą lub szczotkę, pomocną podczas jesiennego zamiatania przydomowego podjazdu.

Kolejnym istotnym aspektem jest rama kosiarki samojezdnej, która zapewnia sztywność i zawieszenie cięższego wyposażenia oraz solidna przekładnia hydrostatyczna, dostosowana do przekazania napędu podczas pracy pod większym obciążeniem. Taka przekładnia umożliwia łatwe manewrowanie kosiarką z narzędziami np. przyczepką podczas zawracania(przód-tył), poprzez naciskanie stopą odpowiedniej dźwigni na kosiarce samojezdnej.

Inne ważne elementy kosiarki to solidne łożyska kół jezdnych, szerokie koła jezdne gwarantujące stabilność, a jednocześnie siłę uciągu podczas pracy z narzędziami zaczepianymi. Gdy dodamy do tego trwały układ kierowniczy, który może pracować w ciężkich warunkach pracy przy większym obciążeniu maszyny, solidny silnik o zapasie mocy oraz odpowiednie światła umożliwiające pracę podczas odśnieżania wieczorem lub wczesnym rankiem, zyskujemy bardzo uniwersalny produkt.

Akcesoria do kosiarki: pług lub zamiatarka

Możliwość dodatkowego doposażenia kosiarki, może uczynić z naszego sprzętu, wszechstronną maszynę do wspominanego już odśnieżania lub zamiatarkę.

Kamil Karkowski z John Deere Polska:
Skorzystanie z szybkiego montażu na przód za pomocą zestawu montażowego, daje możliwość zainstalowania np. szczotki do zamiatania alejek z liści, które spadają z drzew. Co istotne taki montaż zajmuje zaledwie kilkanaście sekund i nie są do niego potrzebne dodatkowe narzędzia.

Kosiarka ułatwia jesienne porządki w ogrodzie.

Kosiarka ułatwia jesienne porządki w ogrodzie.

Akcesoria do kosiarki: przyczepka

Zarówno w trakcie sezonu jak i po nim, podczas takich czynności jak: prace porządkowe, dosadzanie roślin, transport nawozu, drewna do kominka itp. możemy wykorzystać kosiarkę jako ciągnik, który idealnie nada się do ciągnięcia pojemnej przyczepki, w której przewieziemy potrzebne produkty lub rośliny. Tego typu przyczepy transportowe posiadają łatwy mechanizm rozładowywania oraz duży kąt wychylenia skrzyni ładunkowej umożliwiający szybki rozładunek.

Kosiarka samojezdna z przyczepą ułatwia prace transportowe.

Kosiarka samojezdna z przyczepą ułatwia prace transportowe.

Akcesoria do kosiarki: rozsiewacz

Jeżeli będziemy chcieli przeprowadzić siew nowej trawy lub nawożenie, przydatnym okaże się zastosowanie specjalnego rozsiewacza. Szczególnie dotyczy to większych powierzchni, gdzie zastosowanie ręcznego rozsiewacza może okazać się bardzo pracochłonne.

Kamil Karkowski z John Deere Polska:
Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wydajnego rozsiewacza nawozów, który jest zaczepiony do kosiarki samojezdnej i dozuje nawóz równo na całej powierzchni.

Pamiętać należy, aby rozsiewacz posiadał system rozrzutu, który gwarantuje wysiew materiału i zatrzymanie go w momencie postoju kosiarki. Taki rozsiewacz możemy wykorzystywać przez cały rok do siewu, nawożenia lub wapnowania oraz posypywania piaskiem.

Kosiarka samojezdna podczas rozgarniania żwiru.

Kosiarka samojezdna podczas rozgarniania żwiru.

Producenci traktorów ogrodowych, coraz częściej wprowadzają do swojej oferty atrakcyjne finansowanie np. 0 proc. na 10 miesięcy bez żadnych kosztów finansowania (nawet prowizji), dzięki czemu płatność możemy rozłożyć w czasie i korzystać z maszyny już teraz w naszym ogrodzie i być gotowym do prac ogrodowych wczesną wiosną oraz na kolejne pory roku.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 21, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród