Start Arrow Budowa domuArrow Koszty budowy dachu

Koszty budowy dachu

Wybieram projekt domu, ale chcę poznać koszty budowy. W niektórych zestawieniach koszt budowy dachu jest różny, mimo że powierzchnia jest podobna. O co chodzi? Od czego jest to zależne?

Na wątpliwości czytelnika odpowiada Krzysztof Omilian z firmy Röben:

Koszty budowy domu można już określić na poziomie projektu. W przypadku konstrukcji dachowej najprościej można powiedzieć, że im mniej skomplikowany projekt, tym mniejsze będą koszty budowy dachu. Wiąże się z tym nie tylko ilość i rodzaj potrzebnych materiałów pokryciowych, ale również kształt więźby.

Dach charakteryzujący się małą liczbą płaszczyzn, rzadszym występowaniem załamań połaci oraz ograniczeniem elementów ozdobnych, pozwoli na zmniejszenie nakładów finansowych. Droższe będzie natomiast wykonanie dachu wielopłaszczyznowego, ze względu na większą ilość materiałów potrzebnych do wykończenia kalenicy i koszy. Ważnym punktem w kosztorysie są również różnego rodzaju elementy konstrukcyjne, takie jak lukarna lub wole oko, wymagające zastosowania dodatkowych materiałów uszczelniających i większego nakładu pracy przy obróbce.

Stopień skomplikowania połaci dachowej wiąże się również z koniecznością zakupu odpowiedniej ilości akcesoriów wykończeniowych dachu. Im prostszy projekt, tym mniej środków będziemy musieli przeznaczyć na zakup dachówek specjalnych, m.in. dachówek skrajnych lub dwufalowych, stosowanych przy zakończeniach krawędzi.

(im mniej skomplikowany projekt, tym mniejsze będą koszty jego realizacji. fot. Röben)

(im mniej skomplikowany projekt, tym mniejsze będą koszty jego realizacji. fot.Röben)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty