Start Arrow Budowa domuArrowOkna i drzwiArrow Kot w domu? Zamontuj rolety!

Kot w domu? Zamontuj rolety!

W moim domu zamieszkał kot. Po raz pierwszy w życiu mam to stworzenie – zawsze byłam właścicielką psów. Ponieważ skutecznie podziurawił moje tiulowe zasłony muszę je wymienić i zastanawiam się na co. Na rolety czy grube zasłony? Proszę o poradę – jakie tkaniny czy tworzywa będą najpraktyczniejsze w takiej sytuacji?

Odpowiada Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto:

Zwierzęta, które bez skrępowania buszują po mieszkaniu, także podczas nieobecności właścicieli, muszą zdać się na wyobraźnię i odpowiedzialność mieszkańców domu. To od nich bowiem zależy bezpieczeństwo pupili.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, są okna. Należy bardzo uważać podczas wietrzenia mieszkania – najlepiej korzystać przy tym z funkcji uchylania. Ciekawskie, zwinne koty nierzadko mieszczą się nawet w niewielkich szczelinach. Dlatego warto pomyśleć o zamontowaniu w oknach specjalnych siatek zabezpieczających.

(Mechanizm sprężynowy, fot. Franc Gardiner)

(Mechanizm sprężynowy, fot. Franc Gardiner)

Dla czworonoga ciekawego świata niebezpieczne mogą być również zabawy na balkonie – nie spuszczajmy go z oka, a jeśli ujawnia tendencje do wyskakiwania – ograniczmy przebywanie zwierzęcia w tym miejscu. Dobrym pomysłem jest zamontowanie specjalnego „zatrzasku” w drzwiach balkonowych, dzięki któremu wchodząc na balkon możemy skutecznie zatrzasnąć za sobą drzwi i mieć pewność, że futrzany przyjaciel nie przeciśnie się przez nie ukradkiem.

Zabawy na sznurku

Często, w bardzo krótkim czasie – szczególnie w przypadku posiadaczy kotów – okazuje się, że firanki i zasłony mogą dostarczać niezwykłej frajdy zwierzakom – ku niezadowoleniu mieszkańców. Dlatego zazwyczaj ich miejsce szybko zajmują rolety wewnętrzne. W takim wypadku warto zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu zwijającego.

Wiszące sznurki czy koraliki są jedną z ulubionych zabawek zarówno kotów, jak i psów, mogą być jednak także niezwykle niebezpieczne. Najlepiej zamontować więc uchwyty na sznurek lub w ogóle z niego zrezygnować, wybierając rolety z systemem sprężynowym.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Trynity Odpowiedz 2011-03-15 18:30:46

bzdury. wystarczy nauczyć kociątko, że nie wolno i nie tknie nawet firanek. u mnie są tiulowe i nie ma kłopotu. musi mieć tylko możliwość wskoczenia na parapet. kot to nie kołek. uczy się szybciej niż pies

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: okna i drzwi