Start Arrow OgródArrow Kozieradka. Jej właściwości i zastosowanie…

Kozieradka. Jej właściwości i zastosowanie…

Kozieradka, zwana również „koniczyną grecką”, to roślina jednoroczna, pochodząca z terenów Azji. Ma szerokie zastosowanie lecznicze. Sprawdź jej właściwości i stosuj na co dzień!

Właściwości kozieradki 

Kozieradka to roślina, która wykazuje właściwości:

  • przeciwzapalne, 
  • przeciwcukrzycowe, 
  • przeciwdrobnoustrojowe.

Oprócz tego wspomaga pracę układu pokarmowego. Jednym z głównych zastosowań kozieradki, jest jej wykorzystanie w leczeniu różnorodnych chorób przewodu pokarmowego. Nasiona kozieradki zwiększają wydzielanie soku żołądkowego i trzustkowego, ułatwiając trawienie pokarmów i przyswajanie różnych składników mineralnych. Co ciekawe, kozieradka obniża także ciśnienie tętnicze oraz stężenie cholesterolu we krwi. Wykazuje również właściwości, które wspomagają leczenie choroby Alzhaimera oraz doskonale radzi sobie w walce z hemoroidami. 

Zastosowanie kozieradki 

Kozieradka to surowiec, który stosuje się zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Sproszkowane nasiona kozieradki, wykorzystuje się jako lek zmiękczający do okładów i kompresów w ropnym zapaleniu skóry oraz czyrakach. Kozieradka sprzedawana jest także w formie tabletek oraz zmielonych ziaren. Co ciekawe, nasiona kozieradki wykorzystuje się w kuchni jako przyprawę. To idealny dodatek do serów i ostrych sosów. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 10, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty