Start Arrow Wiadomości Arrow Krajowa Izba Kominiarz: bezpieczny komin – bezpieczni mieszkańcy

Krajowa Izba Kominiarz: bezpieczny komin – bezpieczni mieszkańcy

krajowa izba kominiarzy _logoPowstała Krajowa Izba Kominiarzy – Stowarzyszenie. Siedzibą tej organizacji kominiarskiej jest Warszawa. Stanowi to, wyczekiwane przez długie lata, wypełnienie tego newralgicznego miejsca na mapie. Warszawa – stolica Polski, siedziba Prezydenta, Sejmu, Senatu, ministerstw i urzędów centralnych, była dotychczas pozbawiona samodzielnej organizacji kominiarskiej non profit z osobowością prawną. Teraz to zmieniło się!  

Izba będzie działać dla bezpieczeństwa użytkowników budynków związanych z eksploatacją przewodów kominowych i wentylacji oraz dla utrzymania miejsc pracy mistrzów kominiarskich – mówi Prezes Izby mistrz kominiarski mgr inż. Marcin Ziombski.

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego  powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Prawidłowo wykonany komin, z certyfikowanych materiałów, regularnie i właściwie konserwowany, będzie bezpiecznie nam służyć przez dziesięciolecia. Aby tak właśnie było, należy systematycznie, zgodnie z przepisami, czyścić przewody kominowe od palenisk opalanych paliwem stałym (węglem, drewnem) co 3 miesiące, gazem lub olejem co 6 miesięcy, a przewody wentylacyjne raz w roku. Prace te powinien wykonywać wykwalifikowany kominiarz.

Kontrola przewodów kominowych to kolejny, niezwykle istotny element bezpiecznego użytkowania kominów. Powinna zostać przeprowadzona co najmniej raz w roku przez mistrza kominiarskiego.

Dla zdrowia mieszkańców i ich dobrego samopoczucia potrzebne jest czyste powietrze i sprawne kominy. A taki stan osiągniemy poprzez terminowe wykonywanie powyższych usług kominiarskich.

Do głównych celów statutowych Izby należy upowszechnianie i ochrona praw konsumentów, w tym promowanie i dbałość o ich prawa do indywidualnego ogrzewania, poprzez wspieranie jakości materiałowej systemów kominowych oraz wentylacji pomieszczeń, której sprawność jest bardzo istotnym warunkiem likwidacji potencjalnych zagrożeń.

Siedziba organizacji w Warszawie i bliskość władz centralnych niewątpliwie ułatwi osiąganie powyższych celów, a otwartość Izby na współpracę z organizacjami związanymi z budownictwem, kominami i wentylacją będzie umacniała pozycję kominiarzy przy tworzeniu nowych uregulowań prawnych.

Przynależność do Izby jest dobrowolna. W przypadku odpowiednich regulacji ustawowych, w przyszłości rozważona zostanie możliwość przekształcenia naszego Stowarzyszenia w Izbę Samorządu Zawodowego Kominiarzy.

Krajową Izbę Kominiarzy założyli doświadczeni mistrzowie kominiarscy z siedmiu województw. Począwszy od pomorskiego i warmińsko-mazurskiego na północy, przez mazowieckie, łódzkie i wielkopolskie w centrum, po świętokrzyskie i śląskie na południu.

Zarząd jest swoistą mieszanką różnorodnych podmiotów gospodarczych, zajmujących się od lat usługami kominiarskimi. Stanowią go trzej indywidualni rzemieślnicy, dwaj prezesi spółdzielni kominiarskich oraz przedstawiciel prywatnej spółki kominiarskiej.

Jesteśmy przekonani, iż to połączenie będzie procentowało trafnymi decyzjami dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników kominów w Polsce.

Skład władz Krajowej Izby Kominiarzy

Zarząd:
Prezes – Marcin Ziombski – Skierniewice
Wiceprezes, Rzecznik Prasowy – Mirosław Antos – Warszawa
Wiceprezes -Jarosław Sawicki  – Olsztyn
Wiceprezes – Piotr Pacyna – Ostrów Wielkopolski
Wiceprezes -Roman Adamus – Częstochowa
Wiceprezes – Wojciech Cedro – Kielce

Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący – Leszek Kiński – Olsztyn
Zastępca Przewodniczącego – Robert Ratajski – Kalisz
Członek – Mateusz Grzenkowicz – Gdańsk – Kartuzy

Rada Izby:
Radca Izby – Krzysztof Ziombski – Skierniewice
Radca Izby – Edward Kwiatkowski – Kielce
Radca Izby – Andrzej Grzenkowicz – Gdańsk – Kartuzy

Sąd Koleżeński:
Zastępca Przewodniczącego – Edward Kwiatkowski – Kielce
Członek – Henryk Rabczewski – Krotoszyn

Źródło:Krajowa Izba Kominiarzy

Krajowa Izba Kominiarzy
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 15, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: dachy i system rynnowy